صفحه اصلی > اخبار : ویتالیک  سهام MakerDAO را به فروش می‌رساند

ویتالیک  سهام MakerDAO را به فروش می‌رساند

ویتالیک

Vitalik Buterin  باقی مانده سهام خود را در MakerDAO به ارزش حدود 580,000 دلار منحل کرده است. این اقدام به دنبال تمجید عمومی بنیان‌گذار و مدیرعامل MakerDAO ران کریستنسن(Rune Christensen)، از بلاکچین سولانا صورت گرفت.

داده های بلاک‌چین نشان می‌دهد بنیانگذار اتریوم «ویتالیک بوترین» کل سهام باقی مانده خود از 500 توکن MakerDAO را امروز در پروتکل CoW فروخت و در ازای آن 353 ETH به ارزش حدود 580000 دلار دریافت کرد.بنیانگذار و مدیر عامل MakerDAO، اجرای برنامه های بلندمدت را بر روی یک بلاک چین جدید به نام NewChain، ترسیم می‌کند که می تواند از بلاک چین سولانا جدا شود.  انتقال به پایگاه کد Solana مبتنی بر Rust برای این پروژه که در حال حاضر در Solidity و بر اساس اتریوم نوشته شده است، بسیار مهم است.

کریستنسن برای تصمیم خود مبنی بر اینکه بلاکچین سولانا برای اکتشاف NewChain امیدبخش‌ترین است  سه دلیل دارد از جمله :

  • کیفیت فنی و بهینه سازی پایگاه کد Solana
  • انعطاف پذیری اکوسیستم Solana پس از انهدام   ” FTX”
  • اجرای فورک‌های موفق  سولانا، مانند شبکه Pyth

کریستنسن آینده احتمالی را مطرح کرد که در آن NewChain MakerDAO به عنوان یک پل امن بین اتریوم و سولانا عمل می‌کند و برای “تقویت کل شبکه باچند زنجیره” استفاده می‌شود. وی همچنین Cosmos را به عنوان یکی دیگر از رقبای اصلی برای پایگاه کد NewChain معرفی کرد. براساس داده‌هایThe Block هرچند استیبل‌کوین دای تا حد زیادی از رقیب خود یعنی تتر با مقد ار 82.9 میلیارد دلارعقب‌تراست.اما MakerDao  با عرضه 3.9 میلیارد دلار به عنوان سومین استیبل‌کوین بزرگ مبتنی بر دلار آمریکا شناخته می‌شود.

بوترین سهام اولیه خود را از خرید 1071 توکن MKR در آوریل 2018 به دست آورد، زمانی که قیمت آن 905 دلار بود و امروزبا فروش توکن‌های خود ، حدود 27 درصد سود کرد.

منبع:www.theblock.co

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید