صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ویتالیک بوترین 30 اتر به توسعه دهندگان تورنادو کش اهدا کرد

ویتالیک بوترین 30 اتر به توسعه دهندگان تورنادو کش اهدا کرد

vitalik

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، از طریق پلتفرم جمع آوری کمک های مالی غیرمتمرکز جویس‌باکس، ۳۰ اتر به ارزش تقریبی ۱۱۵ هزار دلار برای حمایت از دفاع قانونی الکسی پرتسف و رومن استورم، توسعه دهندگان تورنادو کش، اهدا کرد.

این اقدام بوترین جای تعجب ندارد. او همواره از ابزارهای حفظ حریم خصوصی برای مدیریت دارایی‌های دیجیتال به صورت ناشناس حمایت کرده است. حامیان دیگر نیز با درج پیام های حمایتی مانند «کد جرم نیست»، «از آزادی حمایت کنید» و «کد منبع باز، آزادی بیان برای همه است»، همبستگی خود را نشان داده اند.

این اولین باری نیست که بوترین برای چنین هدفی کمک مالی می کند. او پیشتر در سال ۲۰۲۲ نیز ۱۰ اتر برای حمایت از جولیان آسانژ، فعال استرالیایی و بنیانگذار ویکی لیکس، به صندوق حقوقی AssangeDAO در جویس باکس اهدا کرده بود.

دردسرهای قانونی مدیران تورنادو کش

تورنادو کش ابزاری مبتنی بر حفظ حریم خصوصی است که تراکنش های ارز دیجیتال ناشناس را تسهیل می کند. با این حال، پتانسیل سوء استفاده از آن منجر به بهره برداری توسط مجرمین برای پولشویی، هک یا سرقت وجوه شده است. این فعالیت های غیرقانونی توجه مجریان قانون را به خود جلب کرد و در نهایت منجر به تحریم شدن تورنادو کش توسط اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری آمریکا (OFAC) در آگوست ۲۰۲۲ شد.

کمی پس از آن، الکسی پرتسف، توسعه دهنده تورنادو کش، به اتهام پنهان کردن جریان های مالی مجرمانه و تسهیل پولشویی از طریق این سرویس میکسر اتریوم در آمستردام دستگیر شد. دادگاه او را به ۵ سال و ۴ ماه زندان محکوم کرد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید