صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : علت خوش‌بینی ویتالیک، نسبت به شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز چیست؟

علت خوش‌بینی ویتالیک، نسبت به شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز چیست؟

vitalik-buterin-bullish-farcaster-decentralized-social-media

ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، خوش‌بینی خود را نسبت به آینده شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Farcaster اعلام کرد و گفت: برخلاف بسیاری از پروژه‌های کریپتو، این پروژه ماندگاری خواهد داشت. او با اشاره به شباهت‌های این پروژه با صنعت بازی‌های بلاک‌چینی، دیدگاه خود را در مورد این حوزه‌ها نزدیک به هم می‌داند.

به اعتقاد وی شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز با افزایش نگرانی‌ها درباره حریم خصوصی، به عنوان جایگزینی برای پلتفرم‌های متمرکز مانند فیسبوک، محبوبیت بیشتری پیداخواهند کرد و پیش‌بینی می‌شود تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۷ به ۵.۸۵ میلیارد نفر برسد و این روند می‌تواند به رشد بیشتر برنامه‌های غیرمتمرکز اجتماعی کمک کند. برخی از پروژه‌های غیرمتمرکز اجتماعی مانند Friend.tech با وجود هیجان اولیه، اما به دلیل عدم تمرکز بر لذت کاربران و کاربری آسان، به سرعت محبوبیت خود را از دست داده‌اند چون موفقیت بلندمدت پروژه‌های غیرمتمرکز اجتماعی به تجربه کاربری و کاربری آسان وابسته است.

بوترین ابراز امیدواری کرد که Farcaster فراتر از یک مد زودگذر عمل کند و برای بیش از یک سال دوام بیاورد. این شبکه به عنوان یک پلتفرم کاملا غیرمتمرکز توصیف شده که به کاربران اجازه می دهد هویت اجتماعی خود را به راحتی بین برنامه‌های مختلف منتقل کنند و توسعه‌دهندگان بتوانند با آزادی و نوآوری روی آن برنامه‌های جدید بسازند.

اخبار مرتبط: ساتوشی، خالق بیت‌کوین شناسایی شد!!

منبع : beincrypto.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید