صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : علت خوش‌بینی ویتالیک، نسبت به شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز چیست؟

علت خوش‌بینی ویتالیک، نسبت به شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز چیست؟

vitalik-buterin-bullish-farcaster-decentralized-social-media

ویتالیک بوترین، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم، خوش‌بینی خود را نسبت به آینده شبکه اجتماعی غیرمتمرکز Farcaster اعلام کرد و گفت: برخلاف بسیاری از پروژه‌های کریپتو، این پروژه ماندگاری خواهد داشت. او با اشاره به شباهت‌های این پروژه با صنعت بازی‌های بلاک‌چینی، دیدگاه خود را در مورد این حوزه‌ها نزدیک به هم می‌داند.

به اعتقاد وی شبکه‌های اجتماعی غیرمتمرکز با افزایش نگرانی‌ها درباره حریم خصوصی، به عنوان جایگزینی برای پلتفرم‌های متمرکز مانند فیسبوک، محبوبیت بیشتری پیداخواهند کرد و پیش‌بینی می‌شود تعداد کاربران شبکه‌های اجتماعی در سراسر جهان تا سال ۲۰۲۷ به ۵.۸۵ میلیارد نفر برسد و این روند می‌تواند به رشد بیشتر برنامه‌های غیرمتمرکز اجتماعی کمک کند. برخی از پروژه‌های غیرمتمرکز اجتماعی مانند Friend.tech با وجود هیجان اولیه، اما به دلیل عدم تمرکز بر لذت کاربران و کاربری آسان، به سرعت محبوبیت خود را از دست داده‌اند چون موفقیت بلندمدت پروژه‌های غیرمتمرکز اجتماعی به تجربه کاربری و کاربری آسان وابسته است.

بوترین ابراز امیدواری کرد که Farcaster فراتر از یک مد زودگذر عمل کند و برای بیش از یک سال دوام بیاورد. این شبکه به عنوان یک پلتفرم کاملا غیرمتمرکز توصیف شده که به کاربران اجازه می دهد هویت اجتماعی خود را به راحتی بین برنامه‌های مختلف منتقل کنند و توسعه‌دهندگان بتوانند با آزادی و نوآوری روی آن برنامه‌های جدید بسازند.

اخبار مرتبط: ساتوشی، خالق بیت‌کوین شناسایی شد!!

منبع : beincrypto.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید