صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ونزوئلا برای محافظت از شبکه برق، استخراج رمزارز را ممنوع کرد

ونزوئلا برای محافظت از شبکه برق، استخراج رمزارز را ممنوع کرد

دولت ونزوئلا با پیوستن به لیست کشورهایی که به دلیل مصرف بالای برق، به استخراج رمزارز با دیده تردید نگاه می‌کنند، استخراج این ارزها را ممنوع اعلام کرد.

بر اساس گزارش یک رسانه محلی، وزارت نیروی برق ونزوئلا (MPPPE) قصد دارد فارم‌های استخراج رمزارز را از شبکه برق ملی قطع کند. هدف از این اقدام، تنظیم مصرف بی‌رویه انرژی و تضمین برق پایدار برای مردم است.

انجمن ملی رمزارز ونزوئلا اعلام کرد که استخراج رمزارز در سراسر ونزوئلا ممنوع شده است. این اقدام، ثبات انرژی را بر صنعت نوپای استخراج رمزارز اولویت می‌دهد.

استخراج رمزارز در سراسر جهان به دلیل مصرف بالای برق بدنام است. در پاسخ به این موضوع، کشورهایی مانند چین و قزاقستان برای حفظ زیرساخت‌های برق خود و اولویت دادن تخصیص انرژی به خدمات عمومی حیاتی، قوانین سختگیرانه‌ای را اعمال کرده‌اند یا این عمل را به طور کامل ممنوع کرده‌اند.

طبق گزارش‌ها، رافائل لاکاوا، فرماندار ایالت کارابوبو بر اهمیت همکاری مردم در شناسایی عملیات استخراج غیرقانونی تاکید کرده است. او شهروندان را تشویق کرد که با گزارش هرگونه فعالیت غیرقانونی، نقش حیاتی مشارکت جامعه در حفظ قابلیت اطمینان برق خود را مورد توجه قرار دهند.

با این حال، این اولین اقدام ونزوئلا علیه فعالیت‌های استخراج رمزارز نیست. در مارس ۲۰۲۳، تامین کننده انرژی ونزوئلا برای سازماندهی مجدد بخش ملی رمزارز و تحقیقات فساد مرتبط با شرکت نفت این کشور، تاسیسات استخراج رمزارز را در سراسر کشور تعطیل کرد.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید