صفحه اصلی > آموزش و آموزش رمزارز : معرفی پروژه محبوب تون‌(TON) در تلگرام

معرفی پروژه محبوب تون‌(TON) در تلگرام

چکیده:

این مقاله به بررسی پروژه محبوب تون‌کوین در پلتفرم تلگرام می‌پردازد. تون‌کوین یک ارز دیجیتال بر پایه بلاک‌چین می‌باشد که به عنوان یک ارز مبادلاتی و سیستم مالی جدید در تلگرام معرفی شد. هدف اصلی پروژه محبوب تون‌کوین، ایجاد بستری برای انجام تراکنش‌ها و مبادلات مالی امن و سریع درون برنامه تلگرام است. این رمزارز ابتدا با نام Telegram Open Network شروع به کار کرد، اما پس از دعوا حقوقی این شبکه توسط جامعه توسعه دهنده به The Open Network تغییر نام داد. پاول و برادرش نیکولاس دورف تصمیم گرفتند توسعه این شبکه را به جامعه فعال توسعه دهندگان واگذار کنند. در این مقاله پس از بررسی این ارز، به آموزش نصب و راه اندازی کیف پول تون در تلگرام می‌پردازیم.

 

مقدمه:

در دنیای ارزهای دیجیتال، چند مولفه مهم برای بررسی یک رمزارز استفاده می شود، در این مقاله قصد داریم به تحلیل و بررسی تون‌کوین بپردازیم. تون‌کوین با ارائه قابلیت‌هایی مانند امنیت، سرعت و کارمزد پایین، توجه بسیاری را به خود جلب کرده است. پروژه محبوب تون‌کوین در تلگرام، به کاربران این امکان را می‌دهد تا به صورت آسان و سریع تراکنش‌های مالی را در داخل برنامه انجام دهند و از مزایای ارز دیجیتال استفاده کنند.

 

تلگرام در سال ۲۰۱۷ با هدف راه‌اندازی یک شبکه بلاک‌چین با نام Telegram Open Network وارد حوزه رمزارزها شد. برادران دروف، پاول و نیکولای دروف، این شبکه بلاک‌چین را راه‌اندازی کردند. مردم تلگرام را با نام پاول دروف می‌شناسند اما معماری کامل شبکه بلاک‌چین تلگرام یا TON به دست نیکولای دروف طراحی و پیاده‌سازی شد. نام این شبکه بلاک‌چین Telegram Open Network یا به اختصار TON و رمز ارز آن نیز Gram بود. تعداد کل توکن‌های Gram در این شبکه ۵ میلیارد واحد بود که در فرآیند فروش خصوصی میان ۹۴ سرمایه‌گذار خصوصی مجموعا به ارزش ۱.۷ میلیارد دلار به فروش رفت.

بعد از دعوای حقوقی با سازمان SEC و توافق با آن، نام تون‌کوین از Telegram Open Network به The Open Network تغییر کرد. این تغییر در نام از دو جنبه مهم رخ داده است:

 

دلایل حقوقی: بعد از دستیابی به توافق با SEC، تلگرام مجبور شد تا تغییراتی در نام و نحوه استفاده از توکن انجام دهد تا با قوانین حقوقی مربوطه سازگار شود. تلگرام توافق کرد که توکن را به عنوان اوراق بهادار مشخص نکند و از این جهت، نام Telegram Open Network دیگر قابل قبول نبود. بنابراین، تغییر نام به The Open Network صورت گرفت تا از مسائل حقوقی جدید جلوگیری شود و تلگرام در تعامل با SEC پایبند به توافقی که برقرار کرده بماند.

 

دلایل استراتژیک: تلگرام احتمالاً در نظر داشته است که با تغییر نام به The Open Network، از شناخت تون‌کوین به عنوان یک پروژه محدود به تلگرام خارج شود و شبکه‌ای باز و بی‌طرف را نشان دهد که برای برنامه‌ها و توسعه‌دهندگان دیگر نیز قابل دسترسی است. این تغییر نام می‌تواند به تبلیغات و ترویج پروژه در جامعه بلاک‌چینی و جذب همکاران و توسعه‌دهندگان جدید کمک کند. تلگرام برای انجام تغییر نام، احتمالاً به مشاوره حقوقی و استراتژیک نیاز داشته است و پس از بررسی موارد مختلف، تصمیم به تغییر نام به The Open Network را گرفته است.

 

تکنولوژی بلاک‌چین و قابلیت‌های تون‌کوین:

تون‌کوین بر پایه تکنولوژی بلاک‌چین عمل می‌کند که امنیت بالا، ثبات داده‌ها و تراکنش‌ها را تضمین می‌کند. همچنین، با استفاده از قراردادهای هوشمند، تون‌کوین قابلیت انجام تراکنش‌های خودکار و بدون واسطه را فراهم می‌کند. این ویژگی‌ها، تون‌کوین را به یک ابزار قدرتمند در تبادلات مالی و پرداخت‌های الکترونیکی در تلگرام تبدیل کرده است.

تون‌کوین با استفاده از الگوریتم‌های رمزنگاری پیشرفته، امنیت بالایی را در انتقال و ذخیره سازی ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند. همچنین، به دلیل استفاده از بلاک‌چین، تراکنش‌های تون‌کوین توسط شبکه قابل اعتماد تأیید می‌شوند و امکان تقلب و تغییر در داده‌ها به‌طور قابل‌ ملاحظه‌ای کاهش می‌یابد.

قراردادهای هوشمند یا Smart Contracts، یکی از اجزای کلیدی تون‌کوین و بلاک‌چین است که توانایی اجرای خودکار و بدون واسطه قراردادهای مبتنی بر قوانین و شرایط مشخص را فراهم می‌کند. این قراردادها بر اساس قواعد برنامه‌نویسی قراردادهای هوشمند تعریف می‌شوند و تحت تأیید و اجرای شبکه بلاک‌چین قرار می‌گیرند. از طریق قراردادهای هوشمند، تون‌کوین می‌تواند تراکنش‌های خودکار را انجام داده و شرایط قرارداد را به طور خودکار اجرا کند. قراردادهای هوشمند در تون‌کوین با استفاده از زبان برنامه‌نویسی Solidity برای این منظور طراحی شده است. این زبان به برنامه‌نویسان اجازه می‌دهد تا قوانین و شرایط مورد نظر خود را در قراردادهای هوشمند تعریف کنند.

به عنوان یک توکن استاندارد در بلاک‌چین تون‌کوین، شما می‌توانید قراردادهای هوشمند خود را بر اساس استاندارد ERC-20 تعریف کنید. استاندارد ERC-20، قوانین و شرایطی را برای توکن‌ها در بلاک‌چین تون‌کوین تعیین می‌کند، از جمله تعداد توکن‌ها، شرایط انتقال، تقسیم توکن‌ها و غیره. با تعریف یک قرارداد هوشمند ERC-20، می‌توانید قابلیت‌های مالی متنوعی را در توکن خود فعال کنید.

برای تعریف و پیاده‌سازی قراردادهای هوشمند در تون‌کوین، شما می‌توانید از ابزارها و زبان‌های برنامه‌نویسی مناسبی مانند Solidity، Vyper و یا زبان‌های برنامه‌نویسی دیگری که توسط تون‌کوین پشتیبانی می‌شوند، استفاده کنید. این ابزارها به شما امکان می‌دهند تا قراردادهای هوشمند پیچیده‌تر را بر اساس نیازهای خود تعریف و پیاده‌سازی کنید.

از آنجا که قراردادهای هوشمند تون‌کوین توسط شبکه بلاک‌چین تأیید و اجرا می‌شوند، برخلاف قراردادهای سنتی قابل تغییر نیستند. هرگونه تغییر در یک قرارداد هوشمند نیازمند توافق و تأیید شبکه است. این ویژگی اعتماد بالایی را در قراردادهای هوشمند تون‌کوین فراهم می‌کند. با استفاده از قراردادهای هوشمند در تون‌کوین، شما می‌توانید روابط مالی و تجاری را بدون نیاز به واسطه برقرار کنید.

پروژه محبوب تون‌کوین در تلگرام، کاربران را قادر می‌سازد تا به سادگی تون‌کوین را خرید و فروش کنند. همچنین، امکان انتقال تون‌کوین به دیگر کاربران تلگرام را فراهم می‌کند و از تسهیلاتی مانند کیف پول دیجیتال نیز برخوردار است. انتقال این ارز، درون برنامه تلگرام بدون کارمزد می‌باشد و کاربران به راحتی میتوانند از آن بهره استفاده کنند.

 

آموزش تصویری نصب و راه اندازی کیف پول تلگرام و انتقال تون‌کوین:

 

۱-ابتدا تلگرلم خود را به آخرین نسخه بروزرسانی کنید

 

۲-در قسمت سرچ تلگرام کلمه wallet را بنویسید و وارد بات شوید

۳-روی گزینه استارت کلیک کنید، به همین راحتی کیف پول شما در تلگرام ساخته شد

 

۴-روی گزینه open wallet کلیک کنید 

 

۵-گزینه‌ی My Wallet موجودی کیف پول تلگرام شما را نشان می‌دهد و با کلیک روی آن می‌توانید از قابلیت‌های واریز ارز دیجیتال(Deposit)، برداشت ارز دیجیتال(Withdraw)، خرید رمزارز توسط کارت‌های اعتباری(Buy Crypto with bank card) و انتقال(Exchange) و ایجاد چک دیجیتالی(Cheques) بهره‌مند شوید.


۶-روی گزینه send کلیک کنید، روی گزینه your telegram contact کلیک کنید، در این قسمت میتوانید برای مخاطبان خود در تلگرام ارز دیجیتال ارسال کنید.

این کیف پول در حال حاضر فقط از سه ارز بیت‌کوین، تتر(بر بستر شبکه ترون TRC-20) و تون پشتیبانی می‌کند.

 

نتیجه‌گیری:

پروژه محبوب تون‌کوین در تلگرام با ارائه یک بستر امن و سریع برای تراکنش‌ها و مبادلات مالی، تجربه کاربری بهبود یافته‌ای را برای کاربران ارزهای دیجیتال فراهم می‌کند. با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین و قراردادهای هوشمند، تون‌کوین به یک ابزار قدرتمند در تبادلات مالی و پرداخت‌های الکترونیکی در تلگرام تبدیل شده است. با توجه به رشد روزافزون این پروژه، می‌توان انتظار داشت که تون‌کوین در آینده از اهمیت و استفاده گسترده‌تری برخوردار شود. سهولت انتقال این ارز در تلگرام باعث شده افراد زیادی از این توکن برای انتقال دارایی درون برنامه تلگرام استفاده کنند.

 

بهمن حبیبی

پست های مرتبط

طلا، بورس یا بیت‌کوین؟ بهترین سرمایه‌گذاری برای سال 1403 کدام است؟

از جمله مهمترین مسائلی که برای بسیاری از ما مطرح است، انتخاب…

۹ فروردین ۱۴۰۳

بررسی و معرفی بازی بلاک‌چینی پیکسل

همیشه سوال اصلی اکثر گیمرها، این بوده که آیا می‌توان از طریق…

۲۹ اسفند ۱۴۰۲

معرفی مفهوم گیم فای (GameFi) و نحوه کسب درآمد از طریق بازی

گیم فای (GameFi) یک مفهوم نوظهور در دنیای بلاک‌چین است که با…

۱۹ اسفند ۱۴۰۲

دیدگاهتان را بنویسید