صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پایان تحقیقات SEC درباره اتریوم و تایید ضمنی ماهیت کالایی آن

پایان تحقیقات SEC درباره اتریوم و تایید ضمنی ماهیت کالایی آن

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) پرونده تحقیقات خود در مورد اتریوم 2.0 را بسته است. این به معنای آن است که دیگر ادعایی مبنی بر ماهیت اوراق بهادار بودن فروش توکن ETH مطرح نخواهد شد. این خبر که توسط Consensys، توسعه‌دهنده نرم‌افزار بلاکچین، منتشر شده، نقطه عطفی برای اتریوم محسوب می‌شود و احتمالا مهر تاییدی بر ماهیت کالایی آن می‌زند.

این تصمیم، پیروزی بزرگی برای توسعه‌دهندگان و کسب‌وکارهای حوزه اتریوم به شمار می‌رود. ابهام حقوقی که پیش‌تر وجود داشت، می‌توانست مانع رشد اکوسیستم اتریوم شود.

در ماه مارس، به‌روزرسانی مخزن گیت‌هاب بنیاد اتریوم نشان داد که این سازمان تحت تحقیقات یک «نهاد دولتی» ناشناس قرار گرفته است. پس از آن، مجله فورچون گزارش داد که SEC در تلاش است تا اتریوم را به عنوان یک اوراق بهادار طبقه‌بندی کند.

با شکایت حقوقی Consensys علیه SEC در ماه آوریل، ابهامات افزایش یافت. بخشی از تلاش‌های این شرکت، گرفتن حکمی از دادگاه مبنی بر عدم ماهیت اوراق بهادار بودن اتر (ETH)، توکن بومی اتریوم، بود.

طبق گزارش فاکس بیزنس در اواخر آوریل، بخش اجرایی SEC به رهبری گوربیر گروال، تحقیقات رسمی در مورد ماهیت اتریوم به عنوان یک اوراق بهادار را در مارس ۲۰۲۳ آغاز کرد. این تحقیقات با عنوان «اتریوم ۲.۰»، به بررسی تراکنش‌ها و فعالیت‌های مرتبط با اتریوم از سال ۲۰۱۸ به بعد می‌پرداخت.

تصمیم اخیر SEC پس از آن صورت گرفت که Consensys در نامه‌ای به این کمیسیون استدلال کرد که تایید اخیر صندوق‌های قابل معامله در بورس مبتنی بر اتریوم (ETF) به معنای عدم ماهیت اوراق بهادار بودن ETH است و SEC باید تحقیقات را متوقف کند. این اقدام احتمالا بر این تلقی استوار بوده که ETH کالایی مانند بیت‌کوین است و نشان می‌دهد چالش‌های حقوقی بیشتری در راه نیست.

با وجود این پیشرفت، Consensys اعلام کرد که همچنان به دنبال خط‌مشی‌های نظارتی روشن، به ویژه در مورد سرویس‌هایی مانند MetaMask Swaps و Staking، است. این تیم همچنان خواستار شفافیت بیشتر از SEC در زمینه مقررات ارزهای دیجیتال است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید