صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : رالی صعودی اخیر باعث ضرر 6 میلیارد دلاری معامله‌گران short شد

رالی صعودی اخیر باعث ضرر 6 میلیارد دلاری معامله‌گران short شد

Liquidation of traders

بر اساس گزارشی از شرکت تحقیقاتی S3 Partners، معامله‌گرانی که علیه شرکت‌های کریپتو مانند Coinbase، MicroStrategy و Marathon Digital شرط‌‌بدی کرده بودند اکنون ۶.۰۵ میلیارد دلار در ضرر هستند. بخش عمده ضررهای این معامله‌گران در سه ماه گذشته رخ داده است. هنگامی که قیمت‌بیت‌کوین در ۱۱ سپتامبر  به پایین‌ترین سطح فصلی خود یعنی ۲۵۱۳۳ دلار رسید. 

به گزارش کوین‌تلگراف معامله‌گران shortانتظار داشتند که قیمت بیت‌کوین همچنان کاهش یابد و به همین دلیل موقعیت‌های short بیشتری ایجاد کردند، اما  قیمت بیت‌کوین در تاریخ ۵ دسامبر با رشد ۷۷  درصدی به اوج جدید سالانه خود یعنی ۴۴۴۸۱ دلار رسید، این حرکت صعودی سریع باعث شد که معامله‌گران  بیش از  ۲.۶۵ بیش از   دلارضرر کنند.

رشد۱۶۱درصدی بیت‌کوین در سال جاری، عامل مهمی در افزایش قیمت سهام شرکت‌های رمزنگاری بوده است. Coinbase و MicroStrategy به ترتیب بیش از۳۱۲٪ و ۲۸۵٪ رشد داشته‌اند.

با وجود ضررهای انباشته، برخی از معامله‌گران short همچنان به افزایش موقعیت‌های خود ادامه داده‌اند، زیرا آن‌ها معتقدند که روند صعودی فعلی به زودی پایان خواهد یافت. از زمان رشد بیت‌کوین در اواسط سپتامبر، ۶۹۷ میلیون دلار سرمایه جدید برای موقعیت‌های short بیت‌کوین اختصاص یافته است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

پرونده‌ی FTX: بنکمن-فرید با افشاگری سلبریتی‌ها، به دنبال رهایی از اتهامات است

بلومبرگ در ۱۹ آوریل گزارش داد که بر اساس یک توافق پیشنهادی،…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در رمز ارزهای پنهان

بازار ارزهای دیجیتال با ورود به مرحله‌ای جدید در سال ۲۰۲۴، سرشار…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین از 64 هزار دلار عبور کرد، آلت‌کوین‌ها در روندی صعودی قرار دارند

قیمت بیت‌کوین (BTC) از سطح 64,000 دلار عبور کرد. در همین حال،…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید