صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : علت ریزش قیمت بیت‌کوین چیست؟

علت ریزش قیمت بیت‌کوین چیست؟

btc

برای اولین بار از تاریخ ۳ دسامبر ۲۰۲۳ قیمت بیت‌کوین به زیر ۴۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح شش هفته اخیر رسید. دلیل این سقوط، فروش BTC مرتبط با GBTC در Coinbase است که بر احساسات سرمایه‌گذاران در سراسر بازار ارزهای دیجیتال تأثیر منفی گذاشته است.

به گزارش کوین تلگراف در روز ۲۲ ژانویه، قیمت بیت‌کوین از ۴۱,۵۵۳ دلار به ۴۰,۴۵۰ دلار کاهش یافت که معادل ۹.۳ درصد کاهش در ۳۰ روز گذشته است. این سقوط قیمت به دلیل فروش بیش از ۶۰۰ میلیون دلاری BTC توسط Grayscale در Coinbase بود، در همین حال مدیران ورشکسته FTX نیز ۲۲ سهام GBTC خود را به ارزش نزدیک به ۱ میلیارد دلار فروختند.

این سقوط قیمت، نگرانی‌هایی را در مورد آینده بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرده است. برخی تحلیلگران معتقدند ممکن است یک اصلاح کوتاه مدت باشد، در حالی که به اعتقاد برخی دیگر احتمالا نشانه‌هایی از یک روند نزولی طولانی‌تر باشد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

 

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید