صفحه اصلی > آموزش و پروژه‌های NFT : گران‌ترین ان‌اف‌تی‌های دنیا کدامند؟

گران‌ترین ان‌اف‌تی‌های دنیا کدامند؟

از زمان انتشار اولین ان‌اف‌تی جهان در سال ۲۰۱۴، راه درازی را پیموده‌ایم. از آن‌ زمان، پروژه‌هایی مانند کریپتوپانکس(CryptoPunks) صنعت ان‌اف‌تی را هم از نظر ایجاد خلاقیت و هم از نظر مالی متحول کرده‌اند. فروش ان‌اف‌تی در پاسخ به روند توسعه‌ مسیر پیش‌ روی‌ خود به شدت افزایش یافته و بسیاری از معروف‌ترین و شناخته‌شده‌ترین ان‌اف‌تی‌ها میلیون‌ها دلار درآمد داشته‌اند. در این مقاله، ما لیستی از گران‌ترین آثار‌ هنری ان‌اف‌تی که تا کنون فروخته شده‌است را گردآوری کرده‌ایم.

قبل از شروع، مهم است که بدانید، در این مقاله، تنها بزرگترین فروش‌های ان‌اف‌تی را بررسی می‌کنیم. در‌ نهایت، حتماً این صفحه را نشانه‌گذاری کنید و مقالات دیگر سایت‌ را بررسی کنید. ما همچنان به بروز‌رسانی این مقاله ادامه می‌دهیم زیرا همه چیز در نسل سوم وب به‌سرعت در حال تغییر است. 

۲۰. ادوارد‌اسنودن، آزاد بمانید: ۵.۴ میلیون دلار(۲۲۲۴ اتریوم)

جزئیات فروش: اثر”آزاد بمان” که توسط ادوارد‌اسنودن، افشاگر آژانس امنیت‌ ملی ایجاد شد، در آوریل ۲۰۲۱ به قیمت ۵.۴ میلیون دلار به کاربر PleasrDAO فروخته‌ شد. درآمد حاصل از فروش به بنیاد آزادی مطبوعات تعلق گرفت.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟ 
 • تلاشی که در آغاز رونق ان‌اف‌تی در سال ۲۰۲۱ آغاز شد، با هدف حمایت از زندانیان‌ سیاسی (مانند راس اولبریخت و جولیان آسانژ، که در این فهرست نیز حضور دارند) در مبارزات‌ خود برای آزادی انجام شد. خود این توکن به صورت بصری توسط پرتره نمادین اسنودن نشان داده‌ می‌شود که شامل اسناد دادگاه مرتبط با تصمیم مهمی است که شیوه نظارت‌ جمعی آژانس امنیت‌ ملی، قانون دادگاه‌ را نقض می‌کند.

۱۹. بیپل، رو‌به‌روی اقیانوس: ۶ میلیون دلار(۳۵۲۹ اتریوم)

جزئیات فروش: ان‌اف‌تی Beeple’s Ocean Front در مارس ۲۰۲۱ به مبلغ ۶ میلیون دلار به کارآفرین چینی ارزهای دیجیتال و بنیانگذار بلاک‌چین ترون (نوعی ارز دیجیتال)، جاستین سان، فروخته شد. درآمد حاصل از فروش این اثر به بنیاد اوپن‌ارث اهدا شد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟ 
 • این قطعه، که بخشی از مجموعه ارزشمند Everydays Beeple است، با اشاره به بحران‌ آب‌و‌هوا با عنوان «باهم می‌توانیم این مشکل را حل کنیم» منتشر شد. این ان‌اف‌تی به عنوان بخشی از مجموعه The Carbon Drop ارائه شد که توسط نیفتی‌گیت‌اوی و همکاری بنیاد اوپن‌ارث راه‌اندازی شد. این مجموعه با الهام از مکالمه پیرامون تأثیر ان‌اف‌تی بر محیط زیست، شامل هشت ان‌اف‌تی با نام«کربن منفی» در تلاش برای جبران انتشار گازهای گلخانه‌ای است.

۱۸. XCOPY، سکه‌ای برای فریمن: ۶.۲ میلیون دلار(۱۳۳۰ اتریوم)

جزئیات فروش: A Coin for the Ferryman در ۴ نوامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۶.۰۲ میلیون دلار فروخته‌شد. این سکه توسط کاربر SuperRare jpeggy، که مالک XCOPY’s EVADER نیز می‌باشد، خریداری‌شد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟  
 • مشابه دیگر قطعات پر ارزش سازنده این اثر، A Coin for the Ferryman را می‌توان به عنوان یک ان‌اف‌تی مرموز به‌حساب آورد. این‌ قطعه که در ابتدا به قیمت ۱۳۹دلار در سال ۲۰۱۸ فروخته‌شد، تا نوامبر ۲۰۲۱، تنها چند روز قبل از اینکه قیمت اتریوم به بالاترین‌ حد‌خود برسد، دیگر خرید و فروش نشد. با ادامه افزایش قیمت کریپتو، فروش پرطرفدار A Coin for the Ferryman گمانه‌زنی‌هایی را ایجاد کرد که این ان‌اف‌تی در سال آینده یک میلیون دلار افزایش‌ قیمت خواهد داشت.

۱۷. راس اولبریخت، فری‌راس: ۶.۱۲ میلیون دلار(۱۴۸۹ اتریوم)

جزئیات فروش: اولین ان‌اف‌تی راس اولبریخت، FreeRoss، پس از شش‌ روز در حراجی دسامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۶.۱۲ میلیون دلار فروخته شد و به عنوان بخشی از مجموعه جنسیس NFT Ross Ulbricht منتشر شد. مبلغ حاصل از فروش نه تنها صرف آزادی اولبریخت از زندان شد بلکه به سمت ایجاد یک صندوق مالی با مشاوره به نام Art4Giving پیشروی کرد. این صندوق برای تسکین درد و رنج زندانیان و خانواده‌های آنها اختصاص یافته است.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • Ulbricht خالق بازار‌سیاه‌ آنلاین‌ با نام(جاده‌ابریشم)، به صراحت با تاریخچه فناوری بلاک‌چین خو گرفته است. اولبریخت با اولین مجموعه‌ هنری خود که از طریق FreeRossDAO(که همچنین خریداران NFT بودند) ارائه شد، توانست نام‌ خود را به روشی جدید و نوآورانه بر روی بلاک‌چین ثبت کند و به طور موثری چرخش مثبتی را به میراث خود اضافه کند. او همچنان به زندگی در زندان ادامه می‌دهد. 

۱۶. دیمیتری چرنیاک، رینگرز شماره ۸۷۹: ۶.۲ میلیون دلار(۳۶۹۳ اتریوم)

جزئیات فروش: Ringers #۸۷۹ که با عنوان “غاز” نیز شناخته می‌شود، یک ان‌اف‌تی از پروژه پیشگامانه دیمیتری چرنیاک است. اولین بار زمانی که در آگوست ۲۰۲۱ با قیمتی کمتر از ۶ میلیون دلار فروخته‌شد، رکوردها‌ را شکست. خریدار آن Three Arrows Capital، مجموعه تامین ارز‌دیجیتال مستقر در سنگاپور بود که اکنون منحل شده‌ است.

در 15 ژوئن، بار دیگر این ان‌اف‌تی دست به دست شد. Punk۶۵۲۹ آن را از طریق حراجی Sotheby’s Grails: Part II خریداری کرد. پیشنهاد برنده ۵.۴ میلیون دلار بود، اما با حق بیمه خریدار، قیمت این اثر به بیش از ۶.۲ میلیون دلار رسید.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • به عنوان یکی از اولین پروژه‌هایی که در سال ۲۰۲۱ راه اندازی شد، مجموعه ۱۰۰۰ NFT Ringers Cherniak ارزش تاریخی خود را از طریق تحسین منتقدان حفظ کرده‌ است. در سراسر این‌ اکوسیستم، این ان‌اف‌تی که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌هایی که با پلتفرم‌ هنری معتبر Art Blocks Curated شناخته می‌شود، معمولاً نماد داشتن وضعیت‌ خوب و همچنین شرطی برای مراقبت از آینده هنر ان‌اف‌تی در نظر گرفته می‌شود. علاوه بر این، زیبا بودن خود اثر و مشخص نبودن کاراکتر اصلی آن به جذابیت، هویت بصری و نادر بودن این اثر می‌افزاید.

۱۵. XCOPY، تمام لحظات شهر: ۶.۲ میلیون دلار(۱۶۳۰ اتریوم)

جزئیات فروش: XCOPY’s All Time High in the City در ژانویه ۲۰۲۲ به قیمت ۱۶۳۰ عدد اتریوم به کاربر rarecollector ۳۰۰۰ تنها چند ماه پس از فروش اولیه فروخته‌شد. این اثر‌ هنری متحرک که در سال ۲۰۱۸ ساخته‌شده‌ است، تصویر یک کشتی‌ران در دنیای زیرین را زمانیکه مشغول انتقال مردی از رودخانه استیکس است، نشان می‌دهد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • XCOPY که به دلیل تبحر در خلق تصاویر دارک، انتزاعی و دیستوپیایی شناخته شده‌است، اغلب از جلوه‌های حرکتی، سوسو زدن یا پارگی اعضای بدن در قطعات خود استفاده می‌کند. سبک او که به عنوان یکی از عناصر اصلی ان‌اف‌تی تبدیل شده‌ است، با هنرمندان و پروژه‌های بی‌شماری که از قطعات متحرک او تقلید می‌کنند، بسیار متفاوت است.

۱۴. Beeple، چهارراه: ۶.۶ میلیون دلار(۴۴۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: ان‌اف‌تی Beeple’s Crossroad که در ابتدا در ۳۰ اکتبر ۲۰۲۰ ساخته‌شد، به مبلغ ۶۶۶۶۶ دلار به کلکسیونر‌ معروف، پابلو‌فریل، فروخته‌شد و تنها چهار‌ ماه بعد، به کاربر انونیموس۱۰ فروخته شد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟ 
 • قبل از اینکه ان‌اف‌تی‌ها پوشش خبری واقعاً قابل توجهی دریافت کنند، Crossroad تبدیل به یک میم در مورد رقابت ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ شد. این اثر به‌ عنوان بازتاب تنش‌های سیاسی در ایالات‌متحده ایجاد شد و بیپل می‌گوید که بسته به اینکه چه کسی برنده ریاست‌جمهوری شده، نسخه‌های مختلفی از این قطعه را آماده کرده‌است.

۱۳. کریپتوپانک، شماره ۸۸۵۷: ۶.۶۳ میلیون دلار(۲۰۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: CryptoPunk #۸۸۵۷ در ۱۱ سپتامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۶.۶۳ میلیون دلار فروخته‌شد. این فروش به عنوان بخشی از یک رشته خرید بزرگ تابستانه و پاییزی ۲۰۲۱ انجام شد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • Zombie CryptoPunks از معروف‌ترین ان‌اف‌تی‌ها هستند. چرا؟ برای شروع، آنها از یکی از اولین مجموعه های CryptoPunks آمده‌اند. علاوه‌ بر‌این، تنها ۸۸ کریپتوپانک زامبی در کل مارکت ان‌اف‌تی‌ وجود دارد.

این قیمت هنگفت نیز با فروش افسانه‌ای یک روزه ایجاد شد که در آن کاربر کیبوردمانکی، کلکسیونر برجسته ان‌اف‌تی‌، پانک زامبی را خرید و کمتر از ۲۴ ساعت بعد آن را با سودی نزدیک به یک‌میلیون دلار فروخت. این رویداد باعث شد تا بسیاری آن را اوج تجارت ان‌اف‌تی‌ زامبی در آن زمان بنامند. البته در همان زمان در بازار زامبی‌پانک، ما حتی شاهد شنیدن نام سرمایه‌گذار برجسته Cozomo de’ Medici با خرید CryptoPunk #3831 بودیم.

۱۲. XCOPY، دو اثر کلیک راست و ذخیره با عنوان مرد: ۷ میلیون دلار(۱۶۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: کلیک راست XCOPY و Save As Guy در ۹ دسامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۷ میلیون دلار به کاربر Cozomo de’ Medici فروخته شد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟ 
 • آثار کلیک راست XCOPY و Save As Guy بسیار فراتر از وضعیت حال‌ حاضر ان‌اف‌تی‌ فعلی ما است. این قطعه سال‌ها پیش، در ۶ دسامبر ۲۰۱۸ ساخته شد. این قطعه نمادین به تغییر درک عمومی در مورد ان‌اف‌تی‌ها کمک کرد. زمانی که در اخبار جهانی بی‌بی‌سی بلافاصله پس از حراج برجسته بیپل، هر روز نمایش داده شد. از آنجایی که این اثر مشهور ان‌اف‌تی‌، قبل از آخرین فروش خود، فقط دو بار دست به دست شده بود، ابتدا ۹۰ دلار (۱ اتریوم) و سپس ۱۷۴.۱۹۵ دلار (۹۹ اتریوم)، خرید de’ Medici بیش از ۳۵۰۰ درصد افزایش در ارزش اثر هنری داشت.

۱۱. دیمیتری چرنیاک، رینگر شماره ۱۰۹: ۷.۱ میلیون دلار(۲۱۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: یکی از بالاترین فروش‌هایی که از پروژه Ringers دیمیتری چرنیاک به دست آمد، Ringers #۱۰۹ بود. شماره ۱۰۹ این مجموعه که به دلیل پیچیدگی‌هایش به عنوان یک اثر‌هنری محبوب مورد استقبال قرار گرفت، در اکتبر ۲۰۲۱ به قیمت بیش از ۷ میلیون دلار فروخته شد و اهمیت پروژه Art Blocks را بیشتر به جامعه ان‌اف‌تی نشان داد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • Ringers یکی از اولین پروژه‌هایی بود که در سال ۲۰۲۱ راه‌اندازی شد. علاوه بر اهمیت تاریخی آن در فضای ان‌اف‌تی، یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های Art Blocks Curated نیز به حساب می‌آید.

۱۰. کریپتوپانک، شماره ۷۸۰۴: ۷.۵۶ میلیون دلار(۴۲۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: CryptoPunk #۷۸۰۴ یکی از دو فروش عمده پانک بود که در ۱۱ مارس ۲۰۲۱ اتفاق افتاد. با خرید معادل ۷.۵ میلیون دلار در آن زمان، برچسب قیمتی ۴۲۰۰ اتریوم در پایان سال ۲۰۲۱ تقریباً معادل ۱۷ میلیون دلار بود.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • پانک شماره ۷۸۰۴ دارای برخی از ویژگی‌های نادر یک ان‌اف‌تی است. از جمله اینکه یکی از نه اثر گران‌ قیمت کریپتووانک است. اهمیت این خرید بسیار فراتر از قیمت‌ آن است. تقریباً بلافاصله پس از فروش این اثر از کریپتوپانک، شاهد تولد کلکسیونر ان‌اف‌تی و اینفلوئنسر رسانه‌های اجتماعی یعنی پروجیا بودیم(حدس زده می‌شد که حساب پروجیا، حساب جایگزین سرمایه‌گذار برجسته و معروف یعنی رابرت لشنر باشد).

۹. کریپتوپانک، شماره ۳۱۰۰: ۷.۵۷ میلیون دلار(۴۲۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: دومین فروش عمده پانک که در ۱۱ مارس ۲۰۲۱ اتفاق افتاد، CryptoPunk #۳۱۰۰ بود. این همچنین آخرین فروش زنجیره‌ای پانک در سال ۲۰۲۱ بود. ما تا حراج ساتبی از کریپتوپانک شماره 7523 (در این لیست به آن اشاره خواهد شد) شاهد فروش دیگری از کریپتوپانک نخواهیم بود.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • CryptoPunk #۳۱۰۰ یکی از ۹ اثر موجود است که آن را به یک ان‌اف‌تی تأثیرگذار و کمیاب تبدیل کرده است. با این حال، این نسخه مانند کریپتوپانک شماره ۸۸۵۷ آنچنان که باید موردتوجه رسانه‌های‌اجتماعی قرار نگرفت.

۸. کریپتوپانک، شماره ۵۵۷۷: ۷.۷ میلیون دلار(۲۵۰۱ اتریوم)

جزئیات فروش: این پانک با تصویر یک کلاه گاوچرانی در فوریه ۲۰۲۲ به قیمت ۲۵۰۱ اتریوم فروخته شد. اعتقاد بر این است که این ان‌اف‌تی توسط رابرت لشنر، مدیر عامل شرکت کامپوند فاینانس، که پس از ارسال توییتی با محتوای “Yeehaw” منتشر کرد، خریداری شده‌ است.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • این اثر یکی از ۲۴ میمون معروف کریپتوپانک و یکی از ۱۴۲ ان‌اف‌تی‌ دنیا با کلاه گاوچران است. از آنجایی که Ape Punks در میان بازار ان‌اف‌تی‌ تحت سلطه Bored Ape است، همچنان محبوبیت خود را افزایش داده اما بعید است که برای مدتی شاهد معاملات پرطرفدار مانند کریپتوپانک شماره ۵۵۷۷ باشیم.

۷. کریپتوپانک، شماره ۴۱۵۶: ۱۰.۲ میلیون دلار(۲۵۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: در ۹ دسامبر ۲۰۲۱، CryptoPunk #۴۱۵۶ به قیمت ۱۰.۲ میلیون دلار فروخته شد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • اگرچه CryptoPunk #۴۱۵۶ پرفروش‌ترین ان‌اف‌تی‌ از خانواده کریپتوپانک نبود، اما بدون شک معروف‌ترین تجارت ان‌اف‌تی‌ برای پانک در سال ۲۰۲۱ به شمار می‌رفت. این به این دلیل است که میمون bandana شماره ۴۱۵۶ مترادف با شخصیت اینفلوئنسر برجسته ان‌اف‌تی‌ و سازنده Punk4 شده بود. در نتیجه، زمانی که فروش این اثر اتفاق افتاد، به نظر پایان دوره فروش ان‌اف‌تی‌‌های قبلی و شروع دوره فروش ان‌اف‌تی‌‌های جدید بود.

این فروش همچنین نقطه ضعف قابل‌توجهی در اکوسیستم کریپتوپانک بود. از آنجایی که پروژه معروف Larva Labs مدت‌ها به عنوان یکی از مهم‌ترین مجموعه‌های ان‌اف‌تی‌ موجود در نظر گرفته می‌شد، مسائل مربوط به سیاست‌های کپی رایت Larva Labs – Punk۴۱۵۶ با مشکل بزرگی روبرو شد. این موضوع، دلیل کاهش‌قیمت پانک در پایان‌ سال بود.

۶. تی‌پانک، شماره 3442: ۱۰.5 میلیون دلار(120 میلیون تی‌آر‌ایکس)

جزئیات فروش: این «جوکر» نادر با نام Tpunk توسط بنیانگذار TRON، جاستین سان در آگوست ۲۰۲۱ خریداری شد. در سال ۲۰۲۳، زمانی که سازمان اوراق‌بهادار آمریکا، او و شرکت‌هایش را به دلیل کلاهبرداری و نقض قوانین اوراق بهادار اضافی متهم کرد، خرید این ان‌اف‌تی بیشتر‌ از‌ قبل خبرساز شد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • در فضای ان‌اف‌تی اغلب به نظر می رسد که تقلید بهترین شکل چاپلوسی است. برای این منظور، جای تعجب نیست که مجموعه Tpunks از مجموعه معروف CryptoPunks الهام گرفته شده‌است. 

۵. کریپتوپانک، شماره ۷۵۲۳: ۱۱.۷ میلیون دلار(۴۷۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: CryptoPunk #۷۵۲۳ که برای بسیاری به دلیل ماسک صورتش به عنوان “پانک کووید” شناخته می‌شود، بزرگترین فروش پانک در سال ۲۰۲۱ بود. مهم است که بدانید، بلاک‌چین این فروش برجسته را منعکس نمی‌کند، زیرا به عنوان بخشی از حراجی Sotheby’s Natively Digital رخ داده است.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • استخراج کننده اصلی این اثر، یعنی Straybits، و دومین کلکسیونر پانک، یعنی Sillytuna(که آن را برای حراج عرضه کرد)، هر دو از افراد برجسته جامعه ان‌اف‌تی هستند. در نتیجه، فروش این اثر برای هردوی آن‌ها به عنوان یک پیروزی بزرگ بو همچنین به عنوان یک اهرم فشار بزرگ به سمت پذیرش جریان اصلی ان‌اف‌تی در نظر گرفته شده‌است.

۴. کریپتوپانک، شماره ۵۸۲۲: ۲۳.۷ میلیون دلار(۸۰۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: گرانترین کریپتوپانک فروخته‌ شده پانک شماره ۵۸۲۲ است. پانکی که با یک باندانا آبی در ۱۲ فوریه ۲۰۲۲ به قیمت ۲۳ میلیون‌ دلار فروخته‌ شد، بیش از دو برابر هزینه پانک پردرآمد قبلی، ارزش داشت. خریدار این اثر، مدیرعامل زنجیره، دیپاک تاپلیال است. او تصویری از پانک خود را پس از اتمام مراحل خرید توییت کرد. این ان‌اف‌تی در زمان فروش نزدیک بود که پرفروش‌ترین ان‌اف‌تی باشد.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • از‌ آنجایی که این اثر، یکی از نه کریپتوپانک موجود در این مجموعه است، با قیمت بالایی به فروش رسید.

۳. Beeple، یک انسان: ۲۸.۹ میلیون دلار(۴۷۰۰ اتریوم)

جزئیات فروش: Beeple’s Human One در ۹ نوامبر ۲۰۲۱ به قیمت ۲۸.۹ میلیون دلار فروخته‌ شد. به عنوان بخشی از حراجی کریستی قرن بیست و یکم به حراج گذاشته شد. خریدار این اثر، کارآفرین رایان زورر بود.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • Human One یک ان‌اف‌تی است که شبیه هیچ چیز دیگری نیست. به عنوان اولین قطعه فیزیکی از این هنرمند تحسین‌شده، هم مجسمه ان‌اف‌تی و هم مجسمه الکترونیکی به عنوان یک لات به حراج رفتند. با توجه به فروش انبوه Beeple’s Everydays(در این لیست آورده شده است)، بسیاری مطمئن نبودند که این شاهکار دیجیتالی جدید و دائماً در حال تغییر در حراج با چه قیمتی به فروش می‌رسد. 

با‌ این‌حال، از آنجایی که کریستیز برای کمک به مشروعیت بخشیدن ان‌اف‌تی‌ها در حال طراحی ان‌اف‌تی‌های متفاوت است و از محبوبیت بسیار زیادی برخوردار شده، جای تعجب نیست که Beeple’s Human One در سال ۲۰۲۱ پس از خود Beeple در رتبه دوم قرار گیرد.

۲. جولیان آسانژ و پک کلاک: ۵۲.۷ میلیون دلار(۱۶۵۹۳ اتریوم)

جزئیات فروش: در فوریه ۲۰۲۲، این اثر، دومین تک‌آهنگ گران‌قیمت ان‌اف‌تی‌ شد که تا کنون فروخته شده‌ است. این ان‌اف‌تی‌ یک تایمر را به تصویر می‌کشد که تعداد روزهایی را که آسانژ در زندان گذرانده است، می‌شمارد. این ان‌اف‌تی‌ به عنوان بخشی از مجموعه سانسور‌ شده پک و آسانژ، که دارای یک نسخه باز پویا نیز بود، به فروش رسید.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • پک در تمام دوران حرفه‌ای خود ناشناس ماند و به طور همزمان به یکی از پردرآمدترین هنرمندان تاریخ تبدیل شد. او مدت کوتاهی پس از بسته‌شدن حراج در توییتر دو پیام نوشت: «یک افت بدون سهم و سازنده، توسعه‌دهنده، پلتفرم و واسطه‌ها» و «از طرف مردم، برای مردم». این قطعه توسط AssangeDAO خریداری شد. سازمانی که ماموریت اصلی آن مبارزه برای آزادی بنیانگذار ویکی لیکس بود.

۱. بیپل، ۵۰۰۰ روز اول: ۶۹.۳ میلیون دلار(۳۸۵۲۵ اتریوم)

جزئیات فروش: معروف‌ترین فروش ان‌اف‌تی‌(و گران‌ترین فروش ان‌اف‌تی‌ تا به امروز) Beeple’s Everydays: The First ۵۰۰۰Days به قیمت ۶۹.۳ میلیون دلار است. جاستین سان به عنوان یکی از متقاضیان خرید این قطعه بود اما ویگنش ساندارسان، بنیانگذار Bit Access، در آخرین لحظه ۲۵۰۰۰۰دلار پیشی گرفت و توانست در مزایده برنده دریافت این ان‌اف‌تی‌ شود.

 • چرا این اثر ارزشمند است؟
 • این اثر، نه تنها گران‌ترین فروش ان‌اف‌تی‌ بود، بلکه این رویداد، اثر گلوله برفی را در رسانه‌های اصلی ایجاد کرد و اصطلاح ان‌اف‌تی‌ را به خانواده‌های سراسر جهان معرفی کرد. آن هم قبل از اینکه کریستیز تصمیم بگیرد از طریق حراج آنلاین، یک معرفی برای ان‌اف‌تی‌‌ها داشته‌باشد. عمل ضرب کردن، جمع آوری و تجارت ان‌اف‌تی‌‌ها در زمان فروش این اثر، به بهترین حالت خود رسید. 

نکاتی مهم درباره افتخاری‌ترین فروش‌های ان‌اف‌تی‌ 

در فوریه ۲۰۲۲، نادیا تولوکونیکوا، تریپی لابراتوری و اعضای با نفوذ PleasrDAO گرد هم آمدند تا اوکراین دائو را تشکیل دهند و برای کسانی که تحت‌تأثیر تهاجم روسیه به اوکراین قرار گرفته‌اند، کمک مالی جمع آوری کنند. پس از چند روز جمع‌آوری کمک‌های مالی، تولوکونیکوا یک ایونت PartyBid را آغاز کرد که اساسا راهی برای سرمایه‌گذاری جمعی برای خرید NFT در حراج است. 

در مجموع ۳۲۷۱ پیشنهاد دهنده با حدود قیمتی ۲۲۵۸ اتریوم(کمی کمتر از ۶.۷ میلیون دلار) جمع آوری کردند. به موقع بودن حراجی و مکانیزم منحصر به فرد PartyBid بدون شک به جامعه ان‌اف‌تی‌ اوکراین کمک کرد تا فروش بالایی داشته باشند و سابقه ای برای مکانیسم های مشابه ایجاد کرد تا به طور بالقوه انگیزه فروش حتی بیشتر از قبل شود. اگرچه ان‌اف‌تی‌ در این لیست از رتبه ۲۰ پیشی گرفت، اما به دلیل موقعیت منحصر به فرد فروش و همچنین این واقعیت که خرید با سرمایه جمعی بوده است، در اینجا به عنوان فروش افتخاری ذکر شده است.

منبع: nftnow.com

عرفان شفیعی

پست های مرتبط

آیا هوش مصنوعی می‌تواند شما را به یک تریدر موفق ارز دیجیتال تبدیل کند؟

در دنیای امروز، ارزهای دیجیتال به عنوان یکی از محبوب‌ترین و بحث‌برانگیزترین…

۲۱ تیر ۱۴۰۳

روز «پیتزا بیت‌کوین» و اولین تراکنش واقعی «بیت‌کوین» مبارک

تصور کنید که دو پیتزا به قیمت میلیون‌ها دلار می‌خرید. دیوانه‌وار به…

۲ خرداد ۱۴۰۳

طلا، بورس یا بیت‌کوین؟ بهترین سرمایه‌گذاری برای سال 1403 کدام است؟

از جمله مهمترین مسائلی که برای بسیاری از ما مطرح است، انتخاب…

۹ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید