صفحه اصلی > اخبار و اخبار داخلی : رئیس سازمان بورس: بازار سرمایه برای توسعه و انجام معاملات رمزارزها نیازمند ابزارهای جدید است

رئیس سازمان بورس: بازار سرمایه برای توسعه و انجام معاملات رمزارزها نیازمند ابزارهای جدید است

نظر عشقی درباره رمزارزها

در نخستین همایش سالانه بازار سرمایه که دانشگاه شهید بهشتی برگزار کرد، مجید عشقی رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: برای توسعه بازار و ابزارهای علمی ضروری است تا حضور سهامداران در بازار سرمایه افزایش یابد. در این همایش پنل‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف با حضور اساتید دانشگاه و مدیران بازار سرمایه معرفی شدند و موضوعاتی همچون حاکمیت شرکتی، مدیریت تعارض منافع و ارتقای شفافیت در بازار سرمایه، نقش بازار سرمایه در مهار تورم و رشد تولید، و تامین مالی شرکت‌های فناوری نوآور از طریق بازار سرمایه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 مجید عشقی در حین سخنرانی به اهمیت بازار رمزارزها اشاره کرد و بیان کرد که سازمان بورس در حال تهیه ابزارهایی است که بتواند در معامله ارزهای دیجیتال به کمک آن‌ها بیاید. عشقی همچنین ابراز امیدواری کرد که در آینده نزدیک همایشی مخصوص به ارزهای دیجیتال برگزار شود.

وی گفت: از نتایج مقالاتی که پیشنهادات کاربردی برای بازار سرمایه دارند استفاده خواهد شد وبه همفکری و هماهنگی فعالیت‌های علمی و پژوهشی با نیازهای بازار سرمایه تاکید کرد چون به عقیده وی یکی از دغدغه‌های اصلی برگزاری این همایش‌ها هماهنگ‌سازی فعالیت‌های علمی با نیازهای روز بازار سرمایه است.

کمک بیمه سهام به سهامداران

یکی از مباحث مهمی که در نخستین همایش بازار سرمایه مطرح شد، راجع به کمک بیمه سهام به سهامداران بود. در این خصوص، رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار بیان کرد که مسائلی از جمله بحث قرارداد آتی، سند اسناد خزانه و توسعه تامین مالی دولت از طریق انتشار اوراق مرابحه تحت تعدیل قرار گرفته‌اند و در دستور کار شورا قرار دارند. 

همچنین، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی مقدم اضافه کرد که امیدوار است برگزاری این همایش باعث رشد اقتصادی بیشتر در جامعه در سال‌های آینده شود.وی گفت باید به سرمایه‌گذاران خرد توجه بیشتری شود چرا که در سال‌های گذشته با ورودشان به بازار سهام ضرر دیدند. همچنین، درباره بحث بیمه سهامی که سال گذشته مورد تأیید شورای عالی بورس قرار گرفت، اظهار نظر کرد و با حمایت شورا، سرمایه تا ۱۰۰ میلیون تومان اشخاص حقیقی بیمه شدند. این مسئله باعث افزایش اطمینان سرمایه‌گذاران شد.

اخبار مرتبط: نتایج «انتخابات هیات رئیسه کارگروه تبادل انجمن بلاک‌چین» اعلام شد

در ادامه، رئیس کمیته فقهی سازمان بورس و اوراق بهادار به اهمیت بازار سرمایه اشاره کرد و اظهار کرد که سهم بازار سرمایه در تامین مالی بسیار کم است و باید به آن وزن بیشتری داده شود. همچنین، از کارشناسان مالی و کارگزاران بورس نیز خواست که در این بازار فعالیت کنند. به طور کلی در این همایش مباحث متنوعی مطرح شد که چش‍‌م‌انداز خوبی از آینده بازار سرمایه ترسیم کرد.

منبع: تجارت نیوز

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید