صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تایلند برای مبارزه با جرایم آنلاین، پلتفرم‌های کریپتو بدون مجوز را مسدود می‌کند

تایلند برای مبارزه با جرایم آنلاین، پلتفرم‌های کریپتو بدون مجوز را مسدود می‌کند

به دنبال اعلامیه‌ای که در ۱۹ آوریل منتشر شد، مقامات تایلندی برای افزایش کارایی اجرای قانون در مبارزه با جرایم اینترنتی، تصمیم به ممنوعیت پلتفرم‌های غیرمجاز ارز دیجیتال گرفتند. پس از جلسه‌ای که توسط کمیته پیشگیری و سرکوب جرایم سایبری برگزار شد، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند (SEC) موظف شد تا اطلاعات مربوط به ارائه دهندگان خدمات دارایی دیجیتال بدون مجوز را به وزارت اقتصاد و جامعه دیجیتال ارائه دهد تا از دسترسی به این پلتفرم‌ها جلوگیری کند.

طبق این بیانیه، کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند تأثیر این اقدام بر کاربران را بررسی کرده است و به آن‌ها فرصت می‌دهد تا قبل از اینکه امکان استفاده از این سایت‌ها را از دست بدهند، حساب‌های خود را مدیریت کنند.

در این بیانیه آمده است:

کمیسیون بورس و اوراق بهادار از کاربران این پلتفرم‌ها درخواست می‌کند تا دارایی‌های خود را به سرعت از این پلتفرم‌ها خارج کنند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار تایلند همچنین به اقدامات قبلی دولت‌هایی مانند هند و فیلیپین در مسدود کردن پلتفرم‌های غیرمجاز اشاره کرد.

تنظیم‌گرندگان تایلند در تلاش هستند تا تعادلی میان تشویق اقتصاد ارز دیجیتال و مبارزه با تقلب برقرار کنند. از یک سو، این کشور به سرمایه‌گذاران نهادی و افراد با دارایی خالص بسیار بالا اجازه داده است تا در صندوق‌های قابل معامله در بورس ارز دیجیتال (ETF) سرمایه‌گذاری کنند و همچنین به سرمایه‌گذاران خرد اجازه داده است بدون محدودیت در توکن‌های دیجیتالی با پشتوانه املاک و مستغلات یا زیرساخت سرمایه‌گذاری کنند. از سوی دیگر، آن‌ها الزام کرده‌اند که در صورت بروز هرگونه مشکلی، نگهداری‌کنندگان ارز دیجیتال، یک برنامه پشتیبان داشته باشند.

در همین حال، در ۱۳ مارس، کابینه تایلند برای افزایش مزیت رقابتی این کشور در عرصه امور مالی دیجیتال، معافیت مالیاتی بر درآمد حاصل از ارزهای دیجیتال را تصویب کرد. این حرکت استراتژیک، درآمد حاصل از توکن‌های سرمایه‌گذاری را هدف قرار داده است و با معاف کردن این سودها از محاسبات مالیات بر درآمد شخصی، به سرمایه‌گذاران مزیت بزرگی اعطا می‌کند.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

رویداد پیتزادی بیت‌کوین: سالگرد اولین تراکنش بیت‌کوین

روز ۲۲مه، به عنوان “روز پیتزا بیت‌کوین” شناخته می‌شود که داستانی جالب…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشف ۷۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمانشاه

سید حامد حسینی، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

XRP با ورود ریپل به آفریقا به سمت 1 دلار می‌رود؟

قیمت رمزارز XRP به دنبال اعلام برنامه‌های توسعه بلندپروازانه ریپل برای ورود…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید