صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بانک مرکزی و بورس دیجیتال سوئیس همکاری خود را در زمینه CBDC و اوراق بهادار توکنیزه شده گسترش می‌دهند

بانک مرکزی و بورس دیجیتال سوئیس همکاری خود را در زمینه CBDC و اوراق بهادار توکنیزه شده گسترش می‌دهند

بانک مرکزی سوئیس (SNB) و بورس دیجیتال سوئیس (SDX) تحقیقات خود را در مورد ارز دیجیتال بانک مرکزی برای دو سال دیگر تمدید کردند.

آخرین فاز از پروژه هلوتیا که به تازگی تکمیل شده است، شامل انتشار هفت اوراق قرضه دیجیتال به ارزش کل بیش از ۷۴۵۰ میلیون فرانک سوئیس (۸۴۳ میلیون دلار آمریکا) بود. دیوید نیونز، رئیس بورس دیجیتال SIX، این پروژه را یک «موفقیت چشمگیر» خواند.

فاز بعدی این پروژه که از این ماه آغاز می شود، شاهد اضافه شدن سایر مؤسسات مالی و انواع معاملات به این عرصه خواهد بود. علاقه به توکنیزه کردن، حرکت به سمت ارز دیجیتال بانک های مرکزی را برای بازیگران نهادی که به دنبال تسویه معاملات بزرگ در بلاکچین هستند، پرشتاب می کند. علاوه بر تلاش های سوئیس، پروژه هایی مانند آگورا نیز وجود دارد که شامل تعدادی از بانک های مرکزی و بانک تسویه بین المللی است.

نیونز در مصاحبه ای گفت:

آنچه در اینجا درباره اش صحبت می کنیم، به اندازه زیرساخت سنتی کارآمد است. ما اکنون این نوع هم ترازی را برای اوراق بهادار دیجیتال در بخش نقدی به دست آورده ایم. این اوراق برای گنجاندن در بازار وثیقه واجد شرایط هستند، بنابراین می توانید از آنها برای بازخرید استفاده کنید. ما پل هایی به سیستم مالی سنتی داریم، بنابراین یک ناشر می تواند به کل پایه نقدینگی که در یک بورس سنتی به دست می آورد دسترسی داشته باشد. و در نتیجه این پروژه، تعداد اعضای شرکت کننده اکنون سه برابر شده است و از ما به عنوان راهی برای پیشبرد اهداف دیجیتال خود استفاده می کنند.

مانند بسیاری از بانک های مرکزی دیگر، SNB علاقه ای به آزمایش ارز دیجیتال بانک مرکزی خرده فروشی ندارد، بلکه تنها بر جریان نقدی دیجیتال از مؤسسات برای تسویه اوراق بهادار عمده فروشی تمرکز دارد.

نیونز گفت که رویکردهای دیگری نیز در نظر گرفته شده است، مانند یک مکانیسم ماشه در سیستم تسویه ناخالص بلادرنگ (RTGS) بانک مرکزی هر بار که تراکنشی در بلاکچین انجام می شود، یا یک نهاد دور از ورشکستگی که سپرده های اعضا را در نوعی استیبل کوین نگه می دارد.

نیونز گفت:

اما هیچ چیز به اندازه پول بانک مرکزی کارآمد نیست، به همین دلیل است که این دارایی تسویه است که همه ترجیح می دهند در صورت امکان از آن استفاده کنند.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید