صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار دلار، احتمالات پیرامون ATH (all-time high) جدید در سال ۲۰۲۴ داغ‌تر می‌شود. کارشناسان زیادی اظهار نظر کرده‌اند، اما دیدگاه‌های تاثیرگذارتر از سوی موسسات مالی و تحلیلگران آنها مطرح می‌گردد.

به تازگی، استاندارد چارترد یکی از خوش‌بینانه‌ترین پیش‌بینی‌ها را ارائه کرد. تحلیلگران این بانک بین‌المللی، احتمال رسیدن بیت‌کوین به بالاترین قیمت تاریخی جدیدی فراتر از ۷۳،۷۰۰ دلار را مطرح نمودند.

جف کندریک، رئیس تحقیقات رمزارزی در استاندارد چارترد، West و EM FX پیش‌بینی‌ای صعودی را برای بیت‌کوین ارائه کرده است. کندریک اظهار داشت که BTC در آستانه شکستن رکورد قیمتی قبلی خود که در ۱۴ مارس ۲۰۲۴ به دست آمد، قرار دارد و به طور بالقوه به حدود ۷۳ هزار و ۷۹۸ دلار خواهد رسید. او انتظار دارد این افزایش قابل توجه تا آخر هفته رخ دهد و دلیل بالقوه آن را ورود سرمایه‌های اخیر به صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بیت‌کوین می‌داند.

بر اساس داده‌های Farside Investors در تاریخ ۲۱ مه، صندوق‌های ETF مبتنی بر بیت‌کوین نقدی، بهترین هفته ورودی خود را در دو ماه گذشته تجربه کرده‌اند، به طوری که وجوه‌های آمریکایی به طور کلی شاهد جریان خالص مثبت ۹۴۸ میلیون دلاری از ۱۳ تا ۱۷ مه بوده‌اند.

از زمان راه‌اندازی آن‌ها در ۱۱ ژانویه، صندوق‌های ETF بیت‌کوین، ورود سرمایه‌هایی به ارزش بیش از ۱۳ میلیارد دلار را ثبت کرده‌اند. این افزایش تقاضا و ورود سرمایه به رشد قبلی بیت‌کوین به بالاترین قیمت تاریخی جدید در مارس کمک کرد و می‌تواند باعث افزایش بیشتر ارزش این ارز دیجیتال شود.

کندریک همچنین فاش کرد که تایید احتمالی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) اتریوم توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) می‌تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمت بیت‌کوین داشته باشد.

در نهایت او پیش‌بینی خود را مبنی بر احتمال افزایش بیت‌کوین بیان کرد و معتقد بود بیت‌کوین تا پایان سال ۲۰۲۴ به ۱۵۰ هزار دلار و و در سال ۲۰۲۵ تا ۲۰۰ هزار دلار خواهد رسید.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید