صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : هشدار کره‌جنوبی درباره ETF‌های بیت‌کوین

هشدار کره‌جنوبی درباره ETF‌های بیت‌کوین

South Korea warning ETF

به‌تازگی کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی (FSC) بیانیه‌ای صادر کرده که ممکن است پیامدهای مهمی برای بازار ارزهای دیجیتال محلی در منطقه به‌همراه داشته باشد. FSC اعلام کرد که کارگزاری ETFهای spot بیت‌کوین آمریکا توسط شرکت‌های بورس اوراق بهادار داخلی ممکن است با مقررات مربوط به دارایی‌های مجازی و قانون بازار سرمایه کره جنوبی مغایرت داشته باشد.

با توجه به تصمیم تاریخی ایالات متحده در تایید ETF های spot Bitcoin همچنان قانون‌گذاران FSC به مواضع محتاطانه خود ادامه می‌دهند. آن‌ها دلیل این اقدامات خود را ثبات بازارهای مالی و حمایت از سرمایه‌گذاران ذکر کرده‌اند. نماینده کمیسیون خدمات مالی کره جنوبی در این‌باره اعلام کرد:

اقدام FSC در حفظ ممنوعیت ETF های spot Bitcoin، علی‌رغم تأیید SEC ایالات متحده، بازتابی از رویکرد قانون‌گذاران کره جنوبی به رمزنگاری است. تاکنون، این کشور ارزهای دیجیتال را به عنوان یک دارایی مالی به رسمیت نمی‌شناسد ولی از سال ۲۰۱۷ نهادهای مالی اجازه سرمایه‌گذاری در رمزنگاری را داده است.

با وجود این اقدامات همچنان علاقه شهروندان کره‌جنوبی به این بازار رو به افزایش است. گزارش اخیری از DeSpread، یک شرکت مشاوره استراتژی بازار Web3، حاکی از آن است که فضای رمزنگاری کره جنوبی حدود ۶ میلیون سرمایه‌گذار خواهد داشت که بیش از ۱۰٪ از جمعیت را تشکیل می‌دهند.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید