صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پروتکل Solayer بر بستر سولانا، با استقبال پرشور آغاز به کار کرد

پروتکل Solayer بر بستر سولانا، با استقبال پرشور آغاز به کار کرد

Solayer، یک استارت‌آپ که در حال ساخت محصولی مشابه EigenLayer بر روی سولانا است، روز پنجشنبه ۱۶ مه درگاه‌های دریافت سرمایه را باز کرد. این بازه‌زمانی که تنها با دعوتنامه امکان ورود داشت، سقفی ۲۰ میلیون دلاری داشت. کاربران می‌توانستند به‌صورت مستقیم توکن SOL خود را در Solayer باز سپرده‌گذاری (restake) کنند و یا محصولات liquid staking نظیر mSOL، bSOL، JITOSOL و INF را واریز نمایند.

با راه‌اندازی Solayer به یکی از بازیگران کلیدی در توسعه‌ی اکوسیستم سپرده‌گذاری در بلاک‌چین سولانا تبدیل می‌شود. تاکنون تنها تعداد اندکی از پروتکل‌های سپرده‌گذاری بر بستر سولانا راه‌اندازی شده‌اند که از آن جمله می‌توان به پيكاسو اشاره کرد.

به‌عنوان نشانه‌ای از هیجان پیرامون راه‌اندازی این پروتکل‌ها، یکی از اعضای تیم اصلی Solayer به Blockworks تایید کرد که این پروژه توانسته است تنها ظرف مدت ۴۵ دقیقه به سقف ۲۰ میلیون دلار سپرده برسد. این سرمایه‌گذاری‌ها تنها توسط افراد ریسک‌پذیر (Degen) صورت نگرفته است. همانطور که CoinDesk گزارش کرده، Solayer در حال جذب ۸ میلیون دلار سرمایه با ارزش‌گذاری ۸۰ میلیون دلاری است که توسط Polychain رهبری می‌شود.

امنیت سولانا با ترکیبی از اثبات سهام (PoS) و اثبات تاریخ (PoH) تأمین می‌شود، به این معنی که سپرده‌گذاری می‌تواند بر روی این شبکه اعمال شود. این مفهوم اولین بار بر روی اتریوم توسط EigenLayer ابداع شد که طبق گزارش DeFiLlama موفق به جذب بیش از ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری و تأمین امنیت بیش از ۱۴ میلیارد دلار ارزش کل قفل‌شده (TVL) شده است. و حالا، این مفهوم به سولانا راه پیدا کرده است.

Solayer در وبلاگ خود نوشته است:

«ما در سال آینده از پیشگامان و رهبران جنبش «مقیاس‌پذیری برون‌زنجیره‌ای» بلاک‌چین پایه‌ی سولانا خواهیم بود.»

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید