صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : خطر سقوط سولانا به قیمت ۱۳۷ دلار

خطر سقوط سولانا به قیمت ۱۳۷ دلار

قیمت سولانا (SOL) در حال حاضر زیر ذره‌بین قرار گرفته است. ترکیبی از شاخص‌های فنی و روند فعالیت شبکه، مباحثات داغی را در مورد مسیر آتی آن دامن زده است. در حالی که شاهد افزایش معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) و وضعیت تکنیکال چالش‌برانگیزی هستیم، سولانا در یک نقطه عطف حیاتی قرار گرفته است.

با ظهور سولانا به عنوان بلاکچینی محبوب برای میم‌کوین‌های جدید مبتنی بر سولانا، فعالیت شبکه با افزایش روبرو شد، اما این افزایش بدون مشکل نبود. در هفته‌های اخیر شاهد جهشی در تراکنش‌های ناموفق بودیم که این موضوع هم برای کاربران و هم برای توسعه‌دهندگان نگران‌کننده است.

با وجود رسیدن به اوج ۸.۵ میلیون تراکنش در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) در ۳۰ مارس، این فعالیت تا ۴ آوریل به ۵.۶ میلیون کاهش یافته است، که نشان‌دهنده‌ی احتمالاً محدودیت‌های عملیاتی و افزایش نارضایتی کاربران است.

علاوه بر این، شاخص جهت‌گیری میانگین (ADX) در سولانا تصویری تیره و تار برای قیمت آن ترسیم می‌کند. با قرائت فعلی ۳۶، این شاخص نشان‌دهنده‌ی یک روند نزولی قوی است. افزایش ناگهانی از عدد ۹ به ۳۶ در بازه زمانی کوتاه، بر تقویت روند نزولی تأکید می‌کند و احتمالاً زمینه‌ساز افت بیشتر قیمت خواهد شد.

قیمت سولانا در یک برهه حساس قرار دارد. الگوهای تکنیکال اخیر، از جمله «تقاطع مرگ»، به همراه کاهش حجم معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) و عدد بالای شاخص ADX، تصویری نزولی را ترسیم می‌کنند. اگر این روند نزولی ادامه یابد، ممکن است شاهد آزمایش سطح حمایتی ۱۶۷ دلاری SOL باشیم و با تداوم مشکلات عملیاتی و کاهش بیشتر اعتماد سرمایه‌گذاران، حتی سقوط به ۱۳۷ دلار نیز دور از انتظار نباشد.

با این حال، اگر سولانا بتواند به طور مؤثر بر این چالش‌های عملیاتی غلبه کند، احتمال معکوس شدن روند نزولی وجود دارد. راه‌حلی موفق می‌تواند مسیر را برای به چالش کشیدن سطوح مقاومتی بالاتر توسط قیمت سولانا هموار کند. بنابراین، با بهبود روحیه بازار، سولانا بالقوه می‌تواند به قیمت ۲۰۵ یا حتی ۲۱۰ دلار برسد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

 

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید