صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : SEC خواستار غرامت 2میلیارد دلاری در پرونده ریپل شد

SEC خواستار غرامت 2میلیارد دلاری در پرونده ریپل شد

درگیری حقوقی بین ریپل و کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) همچنان ادامه دارد و استوارت آلدروتی، مدیر ارشد حقوقی ریپل، جزئیات بیشتری در مورد روند دادگاه ارائه کرده است. در حالی که زمزمه‌های توافق به گوش می‌رسد، آلدروتی با اعلام اینکه ریپل تا ۲۲ آوریل به درخواست جریمه SEC پاسخ خواهد داد و SEC نیز تا ۶ مه فرصت پاسخگویی دارد، امیدها برای توافق را کاهش داد.

آخرین مهلت‌ها و اهمیت آن‌ها

به نظر می‌رسد، همانطور که روز سه‌شنبه تأکید شد، احتمال توافق در پرونده SEC علیه ریپل کم باشد. استوارت آلدروتی با شفاف‌سازی مهلت‌های آتی اعلام کرد که ریپل لایحه مخالفت خود را با لایحه ابتدایی SEC تا ۲۲ آوریل ارائه خواهد کرد.

آلدروتی در توییتر خود نوشت:

برای شفاف‌سازی – ریپل تا ۲۲ آوریل به درخواست جریمه SEC پاسخ خواهد داد و SEC نیز تا ۶ مه فرصت پاسخگویی دارد. هیچ جلسه پیش از دادرسی نهایی وجود ندارد زیرا SEC اتهامات علیه … را رد کرد.

نکته جالب توجه این است که آلدروتی ادعاهای پیش‌دادگاه و توافق را رد کرد و گفت که این موارد دیگر در پرونده ریپل علیه SEC مرتبط نیستند، زیرا ریپل قرار است تا ش آوریل ۲۰۲۴ به درخواست جریمه SEC پاسخ دهد.

با این حال، جریمه ریپل به دلیل نقض قوانین اوراق‌بهادار ایالات‌متحده ممکن است تحت تأثیر عواملی مانند فروش XRP قبل از شکایت به سرمایه‌گذاران نهادی ایالات متحده، نقض‌های پس از شکایت و آسیب مالی به سرمایه‌گذاران قرار گیرد. ریپل ممکن است در پاسخ به این ادعاها به پرونده موریسون علیه NAB اشاره کند و بر حوزه قضایی SEC بر فروش‌های مبتنی بر آمریکا تاکید کند.

اثبات اینکه درآمدهای قبل از شکایت عمدتاً از سرمایه‌گذاران غیرآمریکایی بوده است و فروش پس از شکایت به سرمایه‌گذاران آمریکایی یا آسیب مالی به آن‌ها وجود نداشته است، می‌تواند به طور قابل توجهی جریمه را کاهش دهد. نسخه بدون سانسور لایحه مخالفت ریپل تا ۲۴ آوریل ارائه خواهد شد.

آلدروتی بر ۶ مه ۲۰۲۴ به عنوان یک تاریخ مهم دیگر تأکید کرد و نشان داد که SEC تا آن زمان فرصت دارد به موضع ریپل در مورد جریمه پاسخ دهد. این مهلت‌ها نشان‌دهنده پیشرفت به سمت حل و فصل مسائل جریمه در دادگاه است. با این حال، درک این نکته ضروری است که این تضمینی برای خاتمه کلی دعوی نیست و بر پیچیدگی‌های حقوقی در حال انجام تأکید می‌کند.

میزان جریمه

با وجود تحولات اخیر، از جمله رد اتهامات علیه برد گارلینگهاوس، مدیرعامل ریپل، و کریس لارسن، یکی از بنیان‌گذاران آن، همچنان ابهاماتی وجود دارد، زیرا SEC همچنان به دنبال دریافت جریمه‌ای نزدیک به ۲ میلیارد دلار است. با این حال، به نظر می‌رسد چشم‌انداز SEC برای دریافت جریمه ۲ میلیارد دلاری ضعیف باشد. یک شکست بزرگ در اواخر سال ۲۰۲۳ با حکم پرونده گوییل رخ داد که نشان داد SEC نمی‌تواند بدون اثبات ضرر سرمایه‌گذاران، درخواست جوایز هنگفت استرداد را داشته باشد.

چشم‌انداز قیمت XRP

با روند دادرسی، احساسات بازار XRP در حال کاهش است و در حال حاضر این ارز دیجیتال با قیمت ۰.۴۹۲۱ دلار معامله می‌شود که نشان‌دهنده کاهش ۱.۴۵ درصدی است. نگرانی فزاینده‌ای در جامعه XRP در مورد عدم حرکت صعودی وجود دارد که بخشی از آن به نبردهای حقوقی در حال انجام و آزادسازی XRP از حساب امانی توسط ریپل مرتبط است. علاوه بر این، افزایش استخرهای نقدینگی فعال XRPL در میان رشد کند، باعث ایجاد امید در میان طرفداران XRP و علی‌رغم چالش‌های موجود، خوش‌بینی را تقویت می‌کند.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید