صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ریپل از راه‌اندازی استیبل‌کوین XRP با پشتوانه دلار در ماه ژوئن خبر می‌دهد

ریپل از راه‌اندازی استیبل‌کوین XRP با پشتوانه دلار در ماه ژوئن خبر می‌دهد

مدیر ارشد فناوری ریپل، دیوید شوارتز، در کنفرانس لاس‌وگاس XRP که در روزهای ۳ و ۴ اردیبهشت برگزار شد، به راه‌اندازی یک استیبل‌کوین XRP با پشتوانه دلار اشاره کرد. این حرکت پس از رسیدن بیت‌کوین به بالاترین قیمت تاریخی خود در سال جاری، یعنی حدود ۷۳,۰۰۰ دلار امریکا، انجام می‌شود.

دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری ریپل، در کنفرانس لاس‌وگاس XRP به راه‌اندازی یک استیبل‌کوین XRP با پشتوانه دلار اشاره کرد. این استیبل‌کوین که انتظار می‌رود به نسبت ۱ به ۱ با سپرده‌های دلار آمریکا، اوراق قرضه دولتی آمریکا و سایر سرمایه‌گذاری‌های کم‌خطر پشتیبانی شود، با هدف ایجاد موارد استفاده بیشتر، نقدینگی بالاتر و فرصت‌های بیشتر برای توسعه‌دهندگان و کاربران راه‌اندازی می‌شود. این اعلامیه باعث برانگیخته شدن علاقه در میان جامعه XRP شد و بسیاری آن را جایگزینی قابل اعتمادتر برای دارایی‌هایی مانند تتر (USDT) و یو‌اس‌دی کوین (USDC) می‌دانند.

بازار استیبل‌کوین در ماه‌های اخیر به طور فزاینده‌ای رقابتی‌تر شده است. ماه گذشته، نیک ون ایک، پسر جان ون ایک، مدیر سرمایه‌گذاری، ۱۲ میلیون دلار برای راه‌اندازی یک استیبل‌کوین جمع‌آوری کرد. علاوه بر این، غول پرداخت پی‌پل و بانک فرانسوی سوسیه ژنرال هر دو سال گذشته استیبل‌کوین‌های خود را راه‌اندازی کردند. بنابراین، ورود ریپل به بازار استیبل‌کوین در زمانی اتفاق می‌افتد که این بازار بسیار سودآور است و به طور قابل توجهی در حال رشد است.

ورود ریپل به بازار استیبل‌کوین پس از آن صورت می‌گیرد که بیت‌کوین در سال جاری به بالاترین رقم خیره‌کننده‌ی ۷۳,۰۰۰ دلار رسید. تأیید اخیر صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر بیت‌کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) موج جدیدی از سرمایه خطرپذیر را به سمت پروژه‌های سفته‌بازی سوق داده است. مارکوس اینفانگر، معاون ارشد ریپل، گفت که این استیبل‌کوین به‌عنوان یک «پورتال» عمل می‌کند و بازارهای سرمایه سنتی و ارزهای دیجیتال را به هم متصل می‌کند. اینفانگر خاطرنشان کرد: «ارزیابی ما از بازار به طور کاملاً واضحی نشان می‌دهد که استیبل‌کوین‌ها نقش مهمی ایفا می‌کنند. آن‌ها آمده‌اند تا بمانند و به طور قابل توجهی در حال رشد هستند و ما کاملاً بر این باوریم که رشد آن‌ها همچنان قوی خواهد بود.»

راه‌اندازی مورد انتظار ریپل از یک استیبل‌کوین با پشتوانه دلار، تحولی قابل توجه در بازار ارزهای دیجیتال به شمار می‌رود. انتظار می‌رود این حرکت که پس از افزایش سرسام‌آور قیمت بیت‌کوین صورت می‌گیرد، به ایجاد موارد استفاده بیشتر، نقدینگی بالاتر و فرصت‌های بیشتر برای توسعه‌دهندگان و کاربران منجر شود. با افزایش رقابت در بازار استیبل‌کوین، ورود ریپل به طور بالقوه می‌تواند پویایی بازار را تغییر دهد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید