صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : رکورد درآمد روزانه ماینرهای بیت‌کوین در سال 2023 شکسته شد

رکورد درآمد روزانه ماینرهای بیت‌کوین در سال 2023 شکسته شد

افزایش درامد ماینرها

درآمد روزانه استخراج بیت‌کوین در ۲۱ آبان به بیش از ۴۴ میلیون دلار رسید که بالاترین رکورد در سال ۲۰۲۳ است. این افزایش درآمد به دلایل مختلفی ثبت شد. از جمله این عوامل می‌توان به افزایش قیمت بازار بیت‌کوین و افزایش علاقه عمومی به ارزهای دیجیتال اشاره کرد.

شرکت‌های استخراج بیت کوین مانند Marathon Digital Holdings نیز در این مدت شاهد افزایش قابل توجهی در درآمد خود بوده‌اند. این شرکت در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۳ درآمد خود را ۶۷۰٪ نسبت به سال گذشته افزایش داد.

اخیرا کوین‌تلگراف گزارش داد که کشورهایی مانند بوتان (Bhutan) نیز به طور فعال در استخراج بیت‌کوین مشارکت دارند. این کشور آسیایی از سال ۲۰۱۹ با استفاده از انرژی برق آبی بیت‌کوین استخراج می‌کند. بوتان همچنین در حال مذاکره با شرکت Bitdeer برای تأمین برق مورد نیاز برای یک مرکز داده استخراج بیت‌کوین است.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید