صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کارل گرین‌وود(Karl Greenwood) بنیان‌گذار OneCoin به 20 سال زندان محکوم شد

کارل گرین‌وود(Karl Greenwood) بنیان‌گذار OneCoin به 20 سال زندان محکوم شد

کلاهبرداری OneCoin

طبق بیانیه دفتر دادستانی در روز سه شنبه کارل گرین وود(Karl Greenwood) یکی از بنیانگذاران طرح هرمی OneCoin به دلیل شرکت در این پروژه به 20 سال زندان محکوم شد. ادگاردو راموس(Edgardo Ramos ) قاضی منطقه‌ای ایالات متحده به گرینوود(Greenwood) دستور داد تا 300 میلیون دلار مبلغ تقریبی که از این طرح به جیب زده بود برگرداند.

OneCoin در سال 2014 در بلغارستان شروع به کار کرد و خود را به عنوان یک ارز دیجیتال معرفی کرد و به سرمایه‌گذاران گفت که این توکن می تواند استخراج شود و ارزش واقعی دارد. در حالی که این توکن بروی بلاکچین تعریف نشده و یک طرح هرمی بود که سرمایه‌گذاران با آوردن شرکت‌کنندگان جدید پاداش می‌گرفتند. تخمین زده می‌شود که OneCoin بیش از 4 میلیارد دلار از حداقل 3.5 میلیون قربانی کلاهبرداری کرده است. توزیع‌کننده جهانی و رهبر شبکه MLM (بازاریابی چندسطحی) بود که از طریق آن رمزارز تقلبی بازاریابی و فروخته شده و با این کار 5 درصد از فروش جهانی  OneCoin ماهیانه به حساب او منتقل شده است.

اخبار مرتبط: سالیدوس لبز (Solidus Labs):صرافی‌های غیرمتمرکز بستر مناسب پولشویی هستند

او در سال 2018 در تایلند دستگیر و به ایالات متحده تحویل داده شد و در آن‌جا در انتظار محاکمه بود و در دسامبر سال گذشته به اتهام  کلاهبرداری و توطئه در پولشویی اعتراف کرد. یکی از بنیان‌گذاران این طرح رو جا ایگناتور(Ruja Ignatova) معروف به کریپتوکوئین(CryptoQueen) هنوز فراری است و در سال گذشته در فهرست افراد تحت تعقیب اداره تحقیقات فدرال (FBI) قرار گرفت.

منبع : coindesk.com

 

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید