صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کارل گرین‌وود(Karl Greenwood) بنیان‌گذار OneCoin به 20 سال زندان محکوم شد

کارل گرین‌وود(Karl Greenwood) بنیان‌گذار OneCoin به 20 سال زندان محکوم شد

کلاهبرداری OneCoin

طبق بیانیه دفتر دادستانی در روز سه شنبه کارل گرین وود(Karl Greenwood) یکی از بنیانگذاران طرح هرمی OneCoin به دلیل شرکت در این پروژه به 20 سال زندان محکوم شد. ادگاردو راموس(Edgardo Ramos ) قاضی منطقه‌ای ایالات متحده به گرینوود(Greenwood) دستور داد تا 300 میلیون دلار مبلغ تقریبی که از این طرح به جیب زده بود برگرداند.

OneCoin در سال 2014 در بلغارستان شروع به کار کرد و خود را به عنوان یک ارز دیجیتال معرفی کرد و به سرمایه‌گذاران گفت که این توکن می تواند استخراج شود و ارزش واقعی دارد. در حالی که این توکن بروی بلاکچین تعریف نشده و یک طرح هرمی بود که سرمایه‌گذاران با آوردن شرکت‌کنندگان جدید پاداش می‌گرفتند. تخمین زده می‌شود که OneCoin بیش از 4 میلیارد دلار از حداقل 3.5 میلیون قربانی کلاهبرداری کرده است. توزیع‌کننده جهانی و رهبر شبکه MLM (بازاریابی چندسطحی) بود که از طریق آن رمزارز تقلبی بازاریابی و فروخته شده و با این کار 5 درصد از فروش جهانی  OneCoin ماهیانه به حساب او منتقل شده است.

اخبار مرتبط: سالیدوس لبز (Solidus Labs):صرافی‌های غیرمتمرکز بستر مناسب پولشویی هستند

او در سال 2018 در تایلند دستگیر و به ایالات متحده تحویل داده شد و در آن‌جا در انتظار محاکمه بود و در دسامبر سال گذشته به اتهام  کلاهبرداری و توطئه در پولشویی اعتراف کرد. یکی از بنیان‌گذاران این طرح رو جا ایگناتور(Ruja Ignatova) معروف به کریپتوکوئین(CryptoQueen) هنوز فراری است و در سال گذشته در فهرست افراد تحت تعقیب اداره تحقیقات فدرال (FBI) قرار گرفت.

منبع : coindesk.com

 

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید