صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : رکوردشکنی غیرمنتظره انویدیا با هوش مصنوعی

رکوردشکنی غیرمنتظره انویدیا با هوش مصنوعی

nvidia-ai

شرکت انویدیا غول صنعت نیمه‌رسانا،  قصد دارد با توجه به سود سرشار بخش داده‌ی هوش مصنوعی، تولید تراشه‌های هوش مصنوعی خود را سرعت بخشد. درآمد این شرکت در گزارش درآمد سه‌ماهه‌ی اول، نسبت به سه ماهه‌ی آخر سال گذشته ۱۸٪ و نسبت به سال گذشته ۲۶۲٪ جهش داشته است. این رقم فراتر از پیش‌بینی تحلیل‌گران بوده است. درآمد به دست آمده باعث شده تا ارزش سهام Nvidia در معاملات بعد از ساعت کاری به بالاترین حد خود برسد و ارزش کل بازار آن را به بیش از ۲.۵ تریلیون دلار افزایش پیدا کند.

این شرکت رشد قابل توجهی را در بخش درآمد مراکز داده‌ی خود گزارش کرده است که دلیل آن تقاضای فزاینده برای آموزش هوش مصنوعی تولیدکننده‌ی محتوا است. مدیرعامل Nvidia اعلام کرد:

انقلاب صنعتی بعدی با تغییر به نوع جدیدی از مراکز داده آغاز شده است و کارخانه‌های هوش مصنوعی به دنبال تولید کالای جدید هوش مصنوعی هستند.

این شرکت همچنین اعلام کرد که همکاری خود را با آمازون، گوگل، مایکروسافت و اوراکل برای پیشبرد نوآوری در حوزه‌ی هوش مصنوعی تولیدکننده گسترش می‌دهد. Nvidia قصد دارد همچنان مرزهای هوش مصنوعی را در صنایع مختلف مانند خودرو (خودران)، رباتیک، مراقبت‌های بهداشتی و تولید نیمه‌رسانا جابجا کند.

منبع: cointelegraph.com

هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید