صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی، سروصدای زیادی به پا کرده بود، در هفته اول عرضه خود با ریزش سنگین قیمت مواجه شد و سرمایه‌گذارانش را متحمل ضرر کرد.

رمز ارز Notcoin پس از آنکه به ارزش تقریبی یک میلیارد دلار از این توکن‌ها بین سرمایه‌گذاران واجد شرایط ایردراپ شد و در عین حال در صرافی‌های بزرگی مانند بایننس لیست شد، هفته گذشته روی شبکه Toncoin، پروژه دیگری که ارتباط نزدیکی با تلگرام دارد، عرضه اولیه شد.

لازم به ذکر است که Notcoin یک بازی مبتنی بر تلگرام با ۳۵ میلیون کاربر فعال است. کاربران این بازی می‌توانند ارز درون برنامه‌ای خود را به Notcoin تبدیل کنند.

این پروژه مورد حمایت مستقیم پاول دوروف، بنیان‌گذار تلگرام، قرار داشت. او در کانال تلگرام خود درباره Notcoin گفت: «شاهد موج عظیمی از مینی‌اپ‌های جدید هستیم که روی تلگرام و Toncoin ساخته می‌شوند. Notcoin با قدرت خود راه را برای بسیاری از برنامه‌های آینده هموار کرد.»

به استثنای هیجان اولیه که باعث شد این رمز ارز در روز عرضه (۱۶می) ۳۰ درصد رشد کند، روند قیمت‌گذاری ناامیدکننده سرمایه‌گذاران بوده است. طبق CoinMarketCap، قیمت Notcoin در طول هفته ۶۲ درصد کاهش یافته است و در ۲۴ ساعت گذشته نیز با افت دو رقمی روبرو بوده است.

افت قیمت زمانی اتفاق افتاد که اکثر سرمایه‌گذاران به جای نگهداری توکن‌های دریافتی برای کسب سود در آینده، بلافاصله بعد از ایردراپ اقدام به فروش آن‌ها برای کسب سود کردند.

این اتفاق علی‌رغم تلاش‌های پروژه برای محدود کردن فروش سکه‌ها از طریق معرفی سرویس‌های استیکینگ (قفل کردن توکن‌ها برای دریافت پاداش) رخ داد.

کاهش شدید قیمت از زمان ایجاد هیجان در هفته گذشته، ماهیت پرنوسان دنیای رمزارزها را منعکس می‌کند. بازاری که علی‌رغم ثبات نسبی که در برخی از دارایی‌های ارزشمند آن مشاهده می‌شود، همچنان یک صنعت بسیار پرریسک باقی مانده است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید