صفحه اصلی > اخبار : نیجریه با 99٪ آگاهی از رمزارزها، در صدر ایستاده است

نیجریه با 99٪ آگاهی از رمزارزها، در صدر ایستاده است

نیجریه

یک نظرسنجی اخیرا نشان می‌دهد که نیجریه بالاتر از ایالات متحده و کشورهای اروپایی، آگاه‌ترین کشور در زمینه رمزارزها است. بر اساس گزارش جدید YouGov و ConsenSus، آگاهی از ارزهای دیجیتال نیجریه 99 درصد است و این کشور در دانش دارایی‌های دیجیتال و انگیزه لازم برای سرمایه گذاری در این حوزه پیشرو است.

اخیرا یک نظرسنجی در 15 کشور جهان برای سنجش میزان پذیرش جهانی Web3 و کاربردهای فنی آن برگزار شد. در این نظرسنجی 15158 شرکت‌کننده 18 تا 65 ساله حضور داشتند که درباره آینده این فناوری‌ها نظردادند. نتایج نشان می‌داد که 99 درصد آن‌ها از ارزهای دیجیتال کاملاً آگاه بودند و 70 درصد ارزش، عملیات و اصول فناوری بلاک چین را درک می‌کردند.

1001 نفر از کشور نیجریه بودند که سرمایه‌گذاری در دارایی‌های دیجیتال را به عنوان یک گزینه مناسب می‌دانستند و با وجود موقعیت نامعلوم بانک‌های کشور 90٪ از آن‌ها قصد داشتند 12 ماه آینده در این بازار سرمایه‌گذاری کنند.

در سال‌های اخیر اکثر نیجریه‌ای‌ها با وجود تورم دو رقمی و پس از عملکرد ضعیف پول ملی کشورشان به ارزهای دیجیتال به عنوان پوششی در برابر تورم روی آورده‌اند. 65٪از شرکت‌کنندگان ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین (BTC) و استیبل کوین‌ها را به عنوان ابزاری جایگزین برای یک ارزمحلی ضعیف می‌دانستند.

 در مورد اجرای قوانین، 50٪ از شرکت‌کنندگان از دولت می‌خواهند که با ارائه قوانین جدید شفافیت را وارد این صنعت کند. در حالی که 40٪ خواستار قوانین بیشترهستند تا از سرمایه‌گذاران این حوزه حمایت شود. 76٪ از شرکت‌کنندگان نیجریه صاحب دارایی‌های برتر مانند بیت‌کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر USD (USDT)، لایت کوین (LTC) هستند یا اینکه قبلاً آن‌ها را خریداری نمودند.

اخبار مرتبط: مدیر فناوری اطلاعات صندوق ارز دیجیتال: قیمت بیت‌کوین حتی بدون تاییدETF ایالات متحده ممکن است به 100 هزار دلار برسد!

 به نظر می‌رسد هم‌ آگاهی و هم پذیرش کریپتو در 12 ماه گذشته در سطح جهانی افزایش یافته است. در حالی که 78٪ از مردم نیجریه به بلاک چین آگاه بودند، 63٪ از مردم کره جنوبی و 61٪ مردم آفریقای جنوبی نیز با این فضا آشنا بودند، همچنین مردم  برزیل و هند به ترتیب 59٪ و 56٪ دنیای رمز ارزها را می‌شناختند.

 به طور کلی، این نظرسنجی نشان‌دهنده درک مثبت بازار از دارایی‌های دیجیتال و فناوری‌های مرتبط در شرایط سخت بازار است.

 با وجود فروپاشی FTX و شبکه Terra در سال گذشته که باعث شد میلیاردها دلار از  ارزش بازار حذف شود، 8٪  از افراد  ارزهای دیجیتال را کلاهبرداری می‌دانستند اما به طور کلی 31٪ افراد رمز ارزها را به عنوان آینده پول و جایگزینی برای تامین مالی سنتی می‌شناختند.

بیش از 50٪ از افراد بدون اینکه بر اعتماد کلی آن‌ها هیچ تأثیر بگذارد ورشکستگی‌های اخیر را ناشی از کلیت بازار می‌دانستند.

در ایالات متحده، بیش از 50٪  افراد درک روشنی از دارایی های دیجیتال دارند و این رقم نسبت به سال گذشته افزایش داشته است همچنین 43٪ از افراد طی 12 ماه آینده قصد سرمایه‌گذاری در این بازار را دارند.  این ارقام در آلمان اندکی پایین‌تر بود و 40٪ با این فضا آشنا بودند و 14٪ قبلا دارایی دیجیتال داشتند و اکنون 16٪ صاحب دارایی‌های دیجیتال هستند. 

صدرنشینی نیجریه در این بازار با وجود مواضع خشن دولت و چارچوب نظارتی نامشخص اتفاق افتاده است. 

در سال 2021 دولت مرکزی نیجریه دارایی‌های دیجیتال را به دلیل نگرانی‌های مربوط به حمایت از سرمایه گذاران ممنوع کرد زیرا دولت قبلی پیش از آن که ارز دیجیتال بانک مرکزی خود(enaira) را به بازار عرضه دهد بیانیه‌های سختی را در بازار صادر کرد.

 اصلاحیه اخیر قانون مالی (2023) ارزهای مجازی را به عنوان یک طبقه دارایی مشمول مالیات می شناسد که منجر به گمانه زنی هایی در مورد تغییر بالقوه در رویکرد نظارتی می‌شود.

منبع: cryptonews.com

 

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید