صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ریزش 95درصدی بازار NFT

ریزش 95درصدی بازار NFT

nft-market-crashe

بازار پر رونق NFT که زمانی آثار هنری و کلکسیون‌های دیجیتال با میلیون‌ها دلار معامله می‌شد حالا به بازاری متروکه تبدیل شده است. این روزها ۹۵٪ از پروژه‌های NFT هیچ ارزشی ندارند و میانگین فروش NFT به سختی به ۲۰۰ دلار می‌رسد. حالا این سوال مطرح می‌شود که  آیا بازار NFT رو به نابودی است یا این فقط یک افت موقتی است؟ 

عوامل متعددی باعث این افت شده‌اند. رکود بازار رمزارز (crypto winter)، نگرانی‌های اقتصادی و تنش‌های ژئوپلتیکی از جمله این عوامل هستند. همچنین منتقدان به اشباع شدن بازار از پروژه‌های بی‌کیفیت و کاربرد نداشتن بسیاری از NFTها اشاره می‌کنند. با وجود این، گزارش به امکان بازگشت بازار NFT اشاره دارد. بازگشت سرمایه‌گذاران خرد و بهبود وضعیت کلی بازار می‌تواند باعث رونق دوباره این بازار شود. موانعی هم بر سر راه آینده NFT وجود دارد. نظارت‌های دولتی آمریکا بر این بازار، چالش دیگری است. در نهایت، اینکه NFT به یک کلاس دارایی قوی با کاربردهای عملی تبدیل شود یا به خاطره‌ای دیجیتال تبدیل شود، فعلا یک سوال بی‌‌پاسخ است.

منبع: bitcoinist.com

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید