صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : سازمان مالیاتی سنگاپور مسئولان شرکت 3AC را از مشارکت در بازارهای مالی منع کرد

سازمان مالیاتی سنگاپور مسئولان شرکت 3AC را از مشارکت در بازارهای مالی منع کرد

MAS سنگاپور

بانک مرکزی سنگاپور که با نام سازمان مالیاتی سنگاپور (MAS) شناخته می‌شود، موسسان شرکت Three Arrows Capital را به نام Zhu ژو سو (Zhu Su) و کایل لیوینگستون دیویس(Kyle Livingston Davies) به مدت نه سال از مشارکت در بازارهای مالی در این کشور منع کرد. Three Arrows Capital یکی از اولین شرکت‌های برتر رمز ارزی بود که پس از سقوط ناگهانی Luna و TerraUSD در ماه مه به بحران مالی دچار شد. 3AC در اواخر ژوئن در جزایر ویرجین بریتانیا (British Virgin) اعلام ورشکستگی نمود. بانک مرکزی سنگاپور از 13 سپتامبر 2023  ژو سو(Zhu Su) و کایل دیویس(Kyle Davies) را از انجام هرگونه فعالیت و خدمت به بازار سرمایه در سنگاپور منع کرد.

اخبار مرتبط: کارل گرین‌وود(Karl Greenwood) بنیان‌گذار OneCoin به 20 سال زندان محکوم شد

بنیان‌گذاران 3AC اطلاعات نادرست به MAS ارائه دادند

MAS به چندین تخلف از سوی بنیان‌گذاران 3AC اشاره کرد از جمله: 3AC اطلاعات نادرستی به MAS ارائه نموده، درباره تغییرات در مدیریت و سهام‌داری هیچ گزارشی ثبت نکرده و همچنین از دارایی‌های تحت مدیریت اسناد دروغین گزارش داده است. علاوه بر این‌ها MAS فاش کرد که 3AC بین اوت 2020 تا سپتامبر 2021 آقای Cheong Jun Yoong Arthur را به عنوان  مدیر سبد استخدام نموده اما هیچ گزارشی به این نهاد نداده است و نقض قوانین SFR در مورد شفافیت این سازمان باعث شد نگرانی‌ها افزایش یابد. در بیانیه‌ای معاون مدیر عامل MAS  لو سیو یی(Loo Siew Yee) تاکید کرد که باید مدیران ارشد شرکت‌های مدیریت صندوق، توانایی مدیریت ریسک بالایی داشته باشند و در این باره اظهار داشت:

مدیران ارشد شرکت‌های مدیریت صندوق ملزم هستند تا تدابیر قوی مدیریت ریسک را پیاده‌سازی نمایند تا منافع سرمایه‌گذاران را حفظ کنند. MAS به شدت معتقد است آقایان ژو (Zhu) و دیویس (Davies ) به وضوح نسبت به الزامات نظارتی MAS بی‌توجه بوده و وظایف مدیریتی خود را به درستی انجام نداده‌اند.

در درجه اول ژو سو(Zhu Su) و کایل لیوینگستون دیویس(Kyle Livingston Davies) به عنوان مدیران 3AC وظیفه داشتند تا  مطمئن شوند که قوانین شرکت تحت SFA و SFR اجرا می‌شود، اما تحقیقات MAS نشان داد که آن‌ها در وظایف خود شکست خورده و مسئول مستقیم نقض مقررات 3AC هستند.

اخبار مرتبط: G20 با قوانین بین المللی ارزهای دیجیتال رو به جلو حرکت می‌کند

همان‌طور که قبلاً گزارش شده بود ژو سو(Su Zhu) و کایل دیویس(Kyle Davies) در ابتدای سال برای صرافی جدید خود OPNX جذب سرمایه داشتند. سازمان تنظیم مقررات دارایی‌های مجازی دبی جریمه سنگین ۲.۷ میلیون دلاری را علیه صرافی جدید آن‌ها صادر کرد که این دو نتوانستند آن را پرداخت کنند.

منبع : cryptonews.com

 

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید