صفحه اصلی > اخبار : درآمد ماینرها به پایین‌ترین حد خود نزدیک می‌شود

درآمد ماینرها به پایین‌ترین حد خود نزدیک می‌شود

افزایش نرخ هش بیت کوین

در حالی که نرخ هش بیت کوین (قدرت پردازش استخراج‌کنندگان) به بالاترین حد خود رسیده، درآمد از استخراج بیت کوین به رقم بی‌سابقه‌ای کاهش یافته که این عدد از زمان فروپاشی FTX در نوامبر 2022 مشاهده نشده است. با افزایش نرخ هش بیت‌کوین به رقم بالاتر از EH/s 414، از میزان سود ماینرها به شدت کاسته شده اما آن‌ها تلاش می‌کنند به فعالیت خود ادامه دهند.

در هفته‌های گذشته نرخ هش شبکه بیت کوین در 18 آگوست (27 مرداد) به 414 اگزاهش در ثانیه (EH/s) رسید که باعث ثبت سقف جدید برای این پارامتر شده است.

Blockchain.com گزارش داد: اوج نرخ هش شبکه نسبت به ابتدای سال 2023،  54 درصد و در 12 ماه گذشته 80 درصد افزایش یافت.

چون وظیفه تامین امنیت شبکه بر عهده ماینرها است این وضعیت برای آن‌ها چندان خوشایند نیست زیرا درآمد آن‌ها به شدت کاهش یافته است. در نوامبر  2022 قیمت بیت کوین به پایین‌ترین قیمت چرخه بازار یعنی 16500 دلار سقوط کرد. طبق  HashPriceIndex ، در این حالت درامد فقط 0.060 دلار به ازای هر ترا هش در ثانیه در روز است. تقریبا نیمی از درآمد آن‌ها در اوایل ماه مه زمانی اتفاق افتاد که تقاضای خرید افزایش یافت.

دیلن لیکلر تحلیلگر بازار در مورد کاهش درآمد و اوج نرخ هش اظهار داشت:

تولید تجهیزات جدید و کارآمدتر ادامه خواهد داشت اما تقریبا زمان آن رسیده است تا قیمت‌ها افزایش یابد تا هزینه استخراج تامین شود.

پ‌ن: شاید برای تامین هزینه‌های استخراج ماینرها نیاز باشد قیمت بیت‌کوین به بیش از 98 هزار دلار برسد تا هزینه آن‌ها تامین شود.

بلومبرگ در 24 آگوست گزارش داد که 12 ماینر بزرگ سهامی عام، در سه ماهه دوم سال سودی حدود 440 میلیون دلار از طریق فروش سهام به دست آوردند.

ماینرهای بزرگ بیت کوین در آستانه‌ی هاوینگ با مشکل بزرگی روبرو هستند. آن‌ها برای جلوگیری از فروش بیت کوین‌هایی که نگه‌‍داری کرده‌اند به افزایش قیمت بیتکوین و کاهش تعداد ماینرها امیدوار بودند اما اکنون روزنه امید آن‌ها در حال بسته شدن است و شاید تنها راه نجاتشان فروش بیت کوین‌هایشان باشد.

مارک جفتوویچ، مدیر خبرنامه بیت کوین کاپیتالیست گفت:

بعضی از شرکت‌های ماینینگ سهامداران را با نرخ غیرواقعی ضعیف می‌کنند اگر آن‌ها شما را قبل از افزایش قیمت بیت‌کوین ضعیف کنند، در این صورت راه را اشتباه روی تردمیل رفته‌اید.

به نظر شما با توجه به شرایط به وجود آمده و اینکه در حال نزدیک شدن به رویداد هاوینگ هستیم تغییرات قیمت بیت کوین در آینده چگونه خواهد بود؟ نظرات خود را برای ما ارسال کنید.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید