صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : با هشدار سازمان SFC هنگ کنگ، استیکینگ Floki Inu متوقف شد

با هشدار سازمان SFC هنگ کنگ، استیکینگ Floki Inu متوقف شد

floki-inu-sfc

هشدار SFC علیه Floki Inu، که هفته گذشته صادر شد، نگرانی‌هایی را در مورد مشروعیت برنامه‌های استیکینگ این ارز دیجیتال ایجاد کرد. این برنامه‌ها که به ارائه بازدهی سالانه بین ۳۰تا بیش از۱۰۰٪  معروف هستند، به دلیل وعده‌های بازدهی بالا توجه نهادهای نظارتی را به خود جلب کردند.

SFC صراحتاً اعلام کرد که این محصولات برای عرضه به عموم در هنگ کنگ مجوز دریافت نکرده‌اند. در پاسخ به تدابیر نظارتی، تیم ارزهای دیجیتال Floki Inu برنامه‌های استیکینگ خود را در هنگ‌کنگ مسدود کرد. این تصمیم پس از هشدار کمیسیون اوراق بهادار و کالای هنگ کنگ (SFC) اتخاذ شد که محصولات استیکینگ با بازده بالای Floki را مشکوک و غیرمجاز نامید. عمل SFC نقطه عطفی برای ارزهای رمزنگاری شده است که به دلیل محبوبیت آن در بازار میم کوین شناخته شده است.

محیط نظارتی در هنگ کنگ با تحولات اخیر در ایالات متحده متفاوت است. پس از تأیید اولین مجموعه ETFهای spot بیت‌کوین توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)، Harvest Fund Hong Kong درخواست یک ETF spot بیت کوین را به SFC هنگ کنگ ارائه کرده است.
این حرکت می‌تواند دوره جدیدی را در معاملات ارزهای دیجیتال در این منطقه آغاز کند. گمانه‌زنی‌هایی وجود دارد که مدل‌های عملیاتی ETFهای spot در هنگ کنگ ممکن است با مدل‌های موجود در ایالات متحده به ویژه در مورد ویژگی استرداد بیت کوین به صورت فیزیکی متفاوت باشد.

اخبار مرتبط: رمزارزهای آینده‌دار زیر ۱ دلار کدامند؟

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید