صفحه اصلی > اخبار : بورس لندن به دنبال ساخت پلتفرم معاملاتی بر روی بلاکچین

بورس لندن به دنبال ساخت پلتفرم معاملاتی بر روی بلاکچین

بورس لندن

به گفته یکی از مدیران، بورس لندن به دنبال این است که چطورمی‌توانند با استفاده از بلاکچین تجارت سنتی را ارتقا بخشند.

طبق گزارشی در فایننشال تایمز(Financial Times)، این شرکت به مدت یک سال به دنبال استفاده از یک پلتفرم معاملاتی مبتنی بر بلاک چین بوده است. موری روس(Murray Roos)، رئیس بازار بورس لندن گفت که این شرکت در حال پیشبرد برنامه‌های خود رو به جلو است.

گروه بورس لندن به دنبال ساخت پلتفرم معاملاتی مبتنی بر بلاک‌چین است.

موری روس(Murray Roos) همچنین تصریح کرد ارزی به عنوان رمزارز پایه ایجاد نخواهد کرد اما قصد دارد تا از فناوری بلاک‌چین برای افزایش کارایی، نگهداری، خرید و فروش دارایی های سنتی استفاده کند. به گفته روس، ایده این است که از فناوری دیجیتال برای ایجاد یک فرآیند “مستقیم‌، روان‌، ارزان‌ و شفاف‎” برای دارایی‌های سنتی استفاده شود.

روس همچنین اشاره کرد که گروه بورس لندن منتظر ماند تا سرمایه‌گذاران آماده شوند و فناوری بلاک‌چین عمومی به اندازه کافی پیشرفت کند تا پروژه را ادامه دهد. به دعای وی اگر این طرح محقق شود، گروه بورس لندن اولین بورس بزرگ جهانی خواهد بود که یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین را برای سرمایه گذاران ارائه می دهد.

اخبارمرتبط: نظام پرداخت الکترونیک هند، متخصصین بلاکچین استخدام می‌کند.

در همین حال، دیگر زیرساخت‌های مالی سنتی شروع به استقبال از ایده ادغام فناوری بلاک چین کرده‌اند. در تاریخ 9 شهریور(31 آگوست) شبکه ارتباطات بانکی SWIFT گزارشی در مورد نحوه اتصال به بلاکچین‌ها به اشتراک گذاشت که چگونه می‌تواند مشکل همکاری بین شبکه‌های بلاکچین مختلف را حل کند.

در کنار زیرساخت‌های مالی، یک شرکت هواپیمایی هم به ادغام فناوری‌های مبتنی بر بلاکچین پرداخته است. در تاریخ 9 شهریور(31 آگوست)، خطوط هوایی لوفت هانزا (Lufthansa) یک برنامه وفاداری توکن غیرقابل تعویض (NFT) را در شبکه Polygon راه اندازی کرد. دارندگان NFT این شانس را خواهند داشت که جوایزی مانند دسترسی به سالن و ارتقاء پرواز دریافت کنند.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید