صفحه اصلی > اخبار : بورس لندن به دنبال ساخت پلتفرم معاملاتی بر روی بلاکچین

بورس لندن به دنبال ساخت پلتفرم معاملاتی بر روی بلاکچین

بورس لندن

به گفته یکی از مدیران، بورس لندن به دنبال این است که چطورمی‌توانند با استفاده از بلاکچین تجارت سنتی را ارتقا بخشند.

طبق گزارشی در فایننشال تایمز(Financial Times)، این شرکت به مدت یک سال به دنبال استفاده از یک پلتفرم معاملاتی مبتنی بر بلاک چین بوده است. موری روس(Murray Roos)، رئیس بازار بورس لندن گفت که این شرکت در حال پیشبرد برنامه‌های خود رو به جلو است.

گروه بورس لندن به دنبال ساخت پلتفرم معاملاتی مبتنی بر بلاک‌چین است.

موری روس(Murray Roos) همچنین تصریح کرد ارزی به عنوان رمزارز پایه ایجاد نخواهد کرد اما قصد دارد تا از فناوری بلاک‌چین برای افزایش کارایی، نگهداری، خرید و فروش دارایی های سنتی استفاده کند. به گفته روس، ایده این است که از فناوری دیجیتال برای ایجاد یک فرآیند “مستقیم‌، روان‌، ارزان‌ و شفاف‎” برای دارایی‌های سنتی استفاده شود.

روس همچنین اشاره کرد که گروه بورس لندن منتظر ماند تا سرمایه‌گذاران آماده شوند و فناوری بلاک‌چین عمومی به اندازه کافی پیشرفت کند تا پروژه را ادامه دهد. به دعای وی اگر این طرح محقق شود، گروه بورس لندن اولین بورس بزرگ جهانی خواهد بود که یک اکوسیستم مبتنی بر بلاک چین را برای سرمایه گذاران ارائه می دهد.

اخبارمرتبط: نظام پرداخت الکترونیک هند، متخصصین بلاکچین استخدام می‌کند.

در همین حال، دیگر زیرساخت‌های مالی سنتی شروع به استقبال از ایده ادغام فناوری بلاک چین کرده‌اند. در تاریخ 9 شهریور(31 آگوست) شبکه ارتباطات بانکی SWIFT گزارشی در مورد نحوه اتصال به بلاکچین‌ها به اشتراک گذاشت که چگونه می‌تواند مشکل همکاری بین شبکه‌های بلاکچین مختلف را حل کند.

در کنار زیرساخت‌های مالی، یک شرکت هواپیمایی هم به ادغام فناوری‌های مبتنی بر بلاکچین پرداخته است. در تاریخ 9 شهریور(31 آگوست)، خطوط هوایی لوفت هانزا (Lufthansa) یک برنامه وفاداری توکن غیرقابل تعویض (NFT) را در شبکه Polygon راه اندازی کرد. دارندگان NFT این شانس را خواهند داشت که جوایزی مانند دسترسی به سالن و ارتقاء پرواز دریافت کنند.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

جهش 8 درصدی قیمت ADA با رسیدن ذخایر کاردانو به 1.5 میلیارد دلار

در حالی که بازار کریپتوکارنسی با چالش‌هایی روبرو بوده است، اکوسیستم کاردانو…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پرونده‌ی FTX: بنکمن-فرید با افشاگری سلبریتی‌ها، به دنبال رهایی از اتهامات است

بلومبرگ در ۱۹ آوریل گزارش داد که بر اساس یک توافق پیشنهادی،…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید