صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : سولانا بر توسعه لایه1 متمرکز است یا از پروژه‌های لایه2 استفاده خواهد کرد؟

سولانا بر توسعه لایه1 متمرکز است یا از پروژه‌های لایه2 استفاده خواهد کرد؟

SOL

پذیرش راهکارهای لایه ۲توسط سولانا این روزها به یکی از بحث‌های مهم بازار مرزارزها تبدیل شده است. یکی از بنیان‌گذاران آن به نام Anatoly Yakovenko با تاکید بر ماموریت اصلی بلاکچین سولانا موضع خود را در مورد راهکارهای لایه ۲، روشن کرد. Yakovenko در بیانیه‌ای قاطع، لزوم راهکارهای لایه ۲ برای SOL را رد کرده و آن‌ها را بی‌ربط به هدف اصلی بلاکچین دانسته است.  وی در این‌باره گفت:

هدف اصلی بلاکچین سولانا افزایش کارایی و مقیاس‌پذیری در سطح جهانی است. در حالی که راهکارهای لایه 2 مانند زنجیره‌های جانبی و اثبات دانش صفر، نوآورانه و مفید هستند اما برای کارایی و مقیاس‌پذیری کاربرد چندانی ندارند و سولانا به جای اتخاذ راه حل‌های خارجی Layer2، اولویت را بر بهبود زیرساخت Layer1 خود قرار می‌دهد. 

سولانا تلاش می‌کند تا با برطرف کردن چالش‌های امنیتی کیف‌پول‌ها، تهدید سارقان را کاهش دهد و با انجام اقدامات امنیتی، آینده امیدوارکننده‌ای در این زمینه ارائه دهد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید