صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : هک 46 میلیون دلاری صرافی غیرمتمرکز KyberSwap 

هک 46 میلیون دلاری صرافی غیرمتمرکز KyberSwap 

هک صرافی غیرمتمرکز KyberSwap در چندین بلاکچین رخ داد و میلیون‌ها دلار Wrapped Ether  به سرقت رفت. تیم Kyber Network به کاربران خود هشدار داد وجوه خود را برداشت کنند و افزود که در حال بررسی وضعیت است.

به گزارش کوین‌تلگراف و طبق داده‌های Debank، حدود ۴۶ میلیون دلار در این حمله به سرقت رفته است، از جمله تقریباً ۲۰میلیون دلار در(Wrapped Ether (wETH و ۷ میلیون دلار در(Wrapped Lido-staked Ether (wstETH و۴میلیون دلار در(Arbitrum (ARB. این دارایی‌ها در چندین زنجیره از جمله Arbitrum، Optimism، Ethereum، Polygon و Base تقسیم شده است. محقق بلاکچین Spreek گفت که مطمئن است، این یک مشکل مرتبط با امنیت نیست و فقط به TVL موجود در استخرهای Kyber مربوط می‌شود.

این هکر همچنین یک پیام درون زنجیره‌ای برای توسعه‌دهندگان پروتکل و اعضای DAO گذاشته و می‌گوید:

مذاکرات چند ساعت دیگر پس از استراحت کامل آغاز می‌شود.

داده‌های DefiLlama نشان می‌دهد که TVL (ارزش کل قفل شده) KyberSwap طی چند ساعت۶۸٪ کاهش یافته و تقریباً ۷۸ میلیون دلار به دلیل هک و برداشت‌های کاربری از پروتکل خارج شده است. TVL آن در حال حاضر ۲۷ میلیون دلار است که نسبت به بیشترین قیمت در سال ۲۰۲۳ یعنی ۱۳۴ میلیون دلار کاهش چشم‌گیری تجربه کرده است.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید