صفحه اصلی > اخبار : قصر بلک‌پینک در متاورس ساخته می‌شود

قصر بلک‌پینک در متاورس ساخته می‌شود

گروه موسیقی دخترانه بلک‌پینک (Blackpink) که یکی از گروه‌های کی‌پاپ شناخته‌شده در جهان هستند، با همکاری پلتفرم بازی‌سازی رابلاکس (Roblox)، محیط متاورسی مخصوص به خودشان را می‌سازند. هدف از راه‌اندازی کلوپ‌ طرفداری در متاورس از طریق رابلاکس، بازی‌های آنلاین مجازی، ملاقات مجازی با طرفداران و بازخوانی آهنگ‌های این گروه موسیقی عنوان شده است.

این گروه دخترانه کی‌پاپ، قصری در متاورس خواهند داشت که طرفداران می‌توانند در آن قصر با آواتار خواننده‌های این گروه، جیسو، رز، لیسا و جنی عکس بگیرند. کاربران همچنین می‌توانند در کنسرت‌های مجازی این گروه در متاورس شرکت کنند. قرار است سه روز دیگر محیط متاورسی بلک‌پینک که توسط استودیو کارتا (British studio Karta) طراحی شده راه‌اندازی شود و طرفداران این گروه موسیقی می‌توانند با مبلغ کمتری پروفایل رابلاکس خود را بسازند.
هیوجانگ لی‌‌ (Hyojung Lee) از کمپانی YG درباره این محیط متاورسی که به آن قصر بلک‌پینک هم می‌گویند، به خبرنگاران گفته است: «ما به دنبال محیطی برای خوش‌آمدگویی و تقدیر از طرفداران در تمام نقاط جهان بودیم تا بتوانند در قصر مجازی بلک‌پینک جشن بگیرند، با یکدیگر ارتباط برقرار کنند و تجربیاتشان از بلک‌پینک را فراتر از زمان و مکان به اشتراک بگذارند.»

رابلاکس در ابتدای سال ۲۰۲۳، میزبان کنسرت مجازی گروه موسیقی پسرانه اِن‌سی‌تی ۱۲۷(NCT 127) بود. این شرکت ارائه‌کننده بازی‌های متاورسی، سال گذشته نیز  با گروه‌های کی‌پاپ سان‌می (Sunmi) و استری‌کیدز همکاری کرده‌بود. به نظر می‌رسد گروه‌های کی‌پاپ برای بهبود ارتباط با طرفدارانشان، متاورس را انتخاب کرده‌اند. لازم به ذکر است که دولت کره‌جنوبی سال گذشته میلادی ۱۷۰ میلیون دلار روی متاورس سرمایه‌گذاری کرده است. 

پروانه حسین‌زاده

پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید