صفحه اصلی > اخبار خارجی و اخبار : جک دورسی هم‌بنیانگذار توییتر، بیت‌کوین را تا سال ۲۰۳۰ یک میلیون دلاری می‌بیند

جک دورسی هم‌بنیانگذار توییتر، بیت‌کوین را تا سال ۲۰۳۰ یک میلیون دلاری می‌بیند

جک دورسی، چهره‌ی شناخته‌شده در دنیای فناوری و ارزهای دیجیتال، طی مصاحبه‌ای با مایک سولانا، تحلیلگر برجسته‌ی مالی، چشم‌انداز درخشانی را برای بیت‌کوین ترسیم کرد. او معتقد است ارزش این ارز دیجیتال تا سال ۲۰۳۰ می‌تواند به یک میلیون دلار برسد و حتی از این مقدار هم فراتر رود.

دورسی، مدیرعامل شرکت خدمات مالی Block، در این گفتگو بر این باور تاکید کرد که قیمت بیت‌کوین در مسیر صعودی قرار دارد و پتانسیل رسیدن به سقف یک میلیون دلار در سال ۲۰۳۰ را دارد. پیش‌بینی‌هایی مشابهی هم از سوی صرافی کوین‌بیس مطرح شده بود، با این حال آن‌ها محتاطانه‌تر عمل کرده و یکصد هزار دلار را به عنوان سقف احتمالی در نظر گرفته بودند.

با این حال، دورسی فراتر از جنبه‌ی صرفاً مالی به بیت‌کوین می‌نگرد. او بر اهمیت مشارکت جامعه در ارتقای شبکه و تاثیر آن بر ارزش نهایی بیت‌کوین تاکید می‌کند. به عقیده‌ی او، صرف نظر از اینکه کاربران به طور فعال در استخراج، نگه‌داری یا خرج کردن بیت‌کوین نقش داشته باشند، با مالکیت آن، به طور غیرمستقیم بر بازار تاثیر می‌گذارند و باعث افزایش ارزش آن در بلندمدت می‌شوند. دورسی بیت‌کوین را فراتر از یک دارایی مالی می‌داند و آن را بستری برای شکل‌گیری ایده‌ها و مشارکت در یک شبکه‌ی غیرمتمرکز توصیف می‌کند.

این مصاحبه پس از خروج دورسی از هیئت مدیره‌ی Bluesky، شبکه‌ی اجتماعی غیرمتمرکزی که به عنوان جایگزینی برای توییتر راه‌اندازی شده بود، صورت گرفت. هدف این پروژه متن‌باز کردن پروتکل بلاک‌چین بود تا دیگر شبکه‌های اجتماعی نیز بتوانند از آن بهره‌مند شوند و کیفیت سیستم‌های متمرکز موجود را ارتقا دهند.

اما به گفته‌ی دورسی، ساختار Bluesky با تصور اولیه‌ی او همخوانی نداشت. این ساختار شباهت‌هایی به رویکرد سنتی شرکت‌های بزرگ داشت که با ایده‌ی دورسی درباره‌ی تمرکززدایی در تضاد بود. او در بخشی از صحبت‌هایش ابراز تاسف کرد که حضور سرمایه‌گذاران خطرپذیر و هیئت مدیره، ماهیت غیرمتمرکز این پروژه را خدشه‌دار کرده است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید