صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

bitcoin-whale

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های کیف پول نهنگ‌های بیت کوین (دارندگان بزرگ بیت کوین) می‌تواند به پیش‌بینی حرکت بازار کمک کند در حالی که امروز معتقدند این اطلاعات برای تحلیل دقیق بازار فایده‌ای ندارد و بیشتر جنبه‌ی فریب در شبکه‌های اجتماعی را دارد. حرکات نهنگ‌ها می‌تواند به شکل‌های مختلفی تفسیر شود و اطلاعاتِ به‌دست‌آمده همیشه نشانه‌ی قطعی از وضعیت بازار نیست. برای مثال، فعال شدن یک کیف پول قدیمی که بیت‌کوین زیادی دارد، ممکن است به معنی فروش بیت‌کوین تلقی شود، به‌خصوص اگر بیت‌کوین‌ها به صرافی منتقل شوند. اما این تحرک لزوما نشانه‌ی ریزش بازار نیست، چون ممکن است بخشی از مدیریت دارایی‌های یک سازمان بزرگ باشد.

به‌طور کلی، تحلیلگران می‌گویند که اطلاعات مربوط به نهنگ‌ها اغلب گمراه‌کننده است و نباید تنها بر اساس حرکات آن‌ها در بازار تصمیم‌گیری کرد.

منبع: cointelegraph.com

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید