صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : سولانا بهتر است یا اتریوم؟

سولانا بهتر است یا اتریوم؟

مرت ممتاز(Mert Mumtaz) مدیرعامل Helius Labs به عنوان یکی از افراد تاثیرگذار در اکوسیستم در اکوسیستم SOL، اخیراً دیدگاه‌های خود را در مورد مقایسه مداوم بین اتریوم و سولانا، دو بلاکچین پیشرو لایه ۱ به اشتراک گذاشت.

  • تراکنش در ثانیه (TPS): سولانا در هفته گذشته به طور منظم از ۷۰۰ تراکنش در ثانیه  فراتر رفته است  در حالی که اتریوم ۱۲ تراکنش در ثانیه انجام می‌دهد. این یک تفاوت ۶۰ برابری است.
  • سرعت نهایی کردن تراکنش: سولانا به حدود ۴۰۰ میلی ثانیه در مقابل حدود ۱۵دقیقه اتریوم دست می‌یابد. این تفاوت ۲۲۵۰ برابری را نشان می‌دهد.
  • هزینه تراکنش: سولانا به طور متوسط ​​۰.۰۰۰۲۵ دلار هزینه دارد که به طور قابل توجهی کمتر از محدوده ۱.۵  تا ۲۰دلاری اتریوم است.
  • اندازه شبکه: سولانا حدود ۳ هزار گره و اتریوم حدود ۸ هزار گره دارد. یعنی ۲.۶ برابر باهم متفاوت هستند.

Mert Mumtaz همچنین به اهمیت تعادل بین تمرکززدایی، عملکرد و مقیاس‌پذیری اشاره کرد و خاطرنشان کرد که اهمیت بیش از حد به سمت یک جنبه ممکن است ایده آل نباشد.

جو مک کان (Joe McCann) مدیرعامل و CIO شرکت Asymmetric، با برجسته کردن داده‌های Galaxy Digital که بر افزایش نفوذ سولانا در بخش مالی غیرمتمرکز (DeFi) تأکید می‌کند، به بحث کمک کرد. مک کان اشاره کرد:

تعداد کاربران Solana DeFi که روزانه با بیش از ۱۰ قرارداد هوشمند (برنامه) تعامل می‌کنند، در بالاترین سطح خود در سال قرار دارد و ۱.۱۵ ٪ از تمام آدرس‌های فعال DeFi را تشکیل می‌دهد.

سرمایه‌گذار برجسته Cathie Wood اخیرا درمصاحبه‌ای با با CNBC Squawk Boxدر مورد چشم‌انداز در حال تغییر زیرساخت بلاکچین صحبت کرد. وود در حالی که وضعیت اتریوم را به عنوان شبکه پیشرو قراردادهای هوشمند و امور مالی غیرمتمرکز تأیید می‌کرد، اهمیت روزافزون SOL را نیز به رسمیت شناخت. سخنان او نشان‌دهنده یک دیدگاه گسترده‌تر صنعت است که در حالی که اتریوم در حال حاضر موقعیت غالبی را به خود اختصاص داده است، سولانا به دلیل ویژگی‌های عملکردی پیشرفته و مقرون به صرفه بودن خود در حال کسب درآمد است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید