صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تمرکز سرمایه‌گذاران بر استیبل کوین‌ها با توقف رشد بیت‌کوین

تمرکز سرمایه‌گذاران بر استیبل کوین‌ها با توقف رشد بیت‌کوین

مجموع عرضه سه استیبل‌کوین برتر، یعنی USDT، USDC و DAI، به بالاترین رقم از ماه می ۲۰۲۲ یعنی ۱۴۱.۴۲ میلیارد دلار افزایش یافته است. این داده‌ها نشان می‌دهند که همچنان ورود سرمایه به بازار ارزهای دیجیتال ادامه دارد.

سایر شاخص‌ها مانند امتیاز MVRV زِداسکور بیت‌کوین، حاکی از آن است که همچنان برای با ارزش‌ترین ارز دیجیتال از نظر ارزش بازار، پتانسیل رشد قابل توجهی وجود دارد.

رالی پرشتاب بیت‌کوین به تازگی از نفس افتاده است. با این حال، عرضه استیبل کوین‌ها یا ارزهای دیجیتالی با پشتوانه دلار که اغلب به عنوان انباری از سرمایه برای خرید توکن در نظر گرفته می‌شوند، همچنان در حال افزایش است و این موضوع به طرفداران بیت‌کوین اطمینان از ثبات نسبی می‌دهد.

بیت‌کوین در ۱۴ مارس به بالاترین رکورد خود یعنی بیش از ۷۳ هزار و ۵۰۰ دلار رسید، اما از آن زمان تاکنون برای حفظ سود بالای ۷۰ هزار دلار با مشکل مواجه بوده است. دلیل اصلی این موضوع کاهش احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در ماه ژوئن است. در زمان نگارش این خبر، ارزش بیت‌کوین، به‌عنوان پیشرو ارزهای دیجیتال بر اساس ارزش بازار، به ۶۶ هزار و ۳۰۰ دلار رسیده است که ۱۰ درصد کمتر از بالاترین رکورد همیشگی آن است.

با این حال، طبق داده‌های پلتفرم نموداری TradingView، در همین مدت زمان، عرضه کل سه استیبل کوین برتر یعنی تتر (USDT)، یو‌اس‌دی کوین (USDC) و دای (DAI) که با سهمی بیش از ۹۰ درصد بر بازار استیبل کوین تسلط دارند، ۲.۱ درصد افزایش یافته و به ۱۴۱.۴۲ میلیارد دلار رسیده است که بالاترین سطح آن از ماه مه ۲۰۲۲ به شمار می‌رود. عرضه کل این استیبل کوین‌ها در سال جاری بیش از ۲۰ میلیارد دلار افزایش یافته است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

ده سالگی مونرو: جشن یک دهه تعهد به حریم خصوصی و امنیت

در دنیای پرشتاب و پویای فناوری، ۱۸ آوریل ۲۰۱۴ نقطه عطفی در…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بیت‌کوین در گرداب نزولی؛ اصلاح موقتی یا آغاز یک روند نزولی؟

بیت‌کوین پس از یک ماه اوج‌گیری، به کانال ۶۰ هزار دلاری سقوط…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بایننس با پرداخت جریمه 2میلیون دلاری به دنبال بازگشت به هند است

صرافی بایننس، پس از ممنوعیت فعالیت در ژانویه گذشته توسط دولت هند،…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید