صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : همستر کامبت: بازی پرطرفدار یا خطری پنهان؟

همستر کامبت: بازی پرطرفدار یا خطری پنهان؟

پلیس فتا در حال بررسی تهدیدات و آسیب‌های بازی همستر کامبت است. این بازی تلگرامی که به تازگی محبوب شده، به کاربران امکان جمع‌آوری توکن‌های دیجیتال با ضربه زدن را می‌دهد. برخی امیدوارند که این توکن‌ها در آینده ارزشمند شوند.

سرهنگ رامین پاشایی، معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس فتا فراجا، درباره همستر اینگونه می‌گوید:

فعلاً در حال ارزیابی تهدیدات و آسیب‌ها هستیم و نتیجه ارزیابی‌ها را بزودی اعلام خواهد شد.

چسبیدن مداوم به گوشی برای بازی، نه تنها برای سلامتی چشم‌ها، گردن و دست شما مضر هست، بلکه می‌تواند زمینه ساز اعتیاد و اختلال در زندگی واقعی‌تان باشد. به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی در این بازی‌ها، خطرات امنیتی و نقض حریم خصوصی را نیز به دنبال دارد.

علاوه بر این، حسین دلیریان، سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی، نسبت به هک شدن حساب‌های کاربران در همستر هشدار داده است و می‌گوید:

در این چند روز در بسیاری از سوپر گروه‌ها، بحث‌های بسیاری از کاربران ایرانی را خواندم؛ شیوه جدید ماین کردن ارز دیجیتال با استفاده بازی‌ها، به بستر مناسبی برای هکرها و سارقان تبدیل شده است. به عنوان سخنگوی مرکز ملی فضای مجازی می‌گویم، افرادی که در این بازی‌ها شرکت می‌کنند، مراقب اطلاعات و حساب‌هایشان باشند.

با توجه به این خطرات، توصیه می‌شود که در استفاده از بازی همستر کامبت احتیاط کنید و اطلاعات شخصی خود را به اشتراک نگذارید. همچنین، قبل از انجام هرگونه تراکنش مالی در این بازی، تحقیقات لازم را انجام دهید.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید