صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : درخواست 30 بیت‌کوین هکرها، برای عدم انتشار اطلاعاتی که دزدیده‌اند

درخواست 30 بیت‌کوین هکرها، برای عدم انتشار اطلاعاتی که دزدیده‌اند

hacker

گروهی از هکرها به به پایگاه داده ابری یک شرکت تحلیل اطلاعات آموزشی حمله کرده و اطلاعات حساس میلیون‌ها دانش‌آموز آمریکایی را به سرقت برده‌اند. این گروه که با نام Sp1d3r شناخته می‌شود. مبلغ ۳۰ بیت کوین (حدود ۲ میلیون دلار) برای عدم انتشار اطلاعات دزدیده شده درخواست کرده‌اند. هکرها ادعا میکنند اطلاعات دانش آموزان از مهدکودک تا پایه ۱۲ و همچنین والدین آنها را به سرقت برده اند. این اطلاعات شامل نام، آدرس، اطلاعات مالی، سوابق انضباطی، نمرات و اطلاعات پزشکی دانش آموزان و همچنین اطلاعات ورود آنلاین والدین آنها می شود.

 این گروه هکری همچنین به تازگی به بانک سانتاندر (با بیش از ۳۰ میلیون مشتری در اسپانیا، شیلی و اروگوئه) حمله کرده و درخواست باج مشابهی داشته اند. تحقیقات نشان میدهد که این گروه هکری احتمالا با گروه دیگری به نام “Scattered Spider” همکاری کرده است. همچنین به نظر می رسد رهبر این گروه که در اسپانیا دستگیر شده، فردی ۲۲ ساله از انگلستان بوده که تاکنون با سرقت و فروش اطلاعات حساس، حدود ۴۰۰ بیت کوین (معادل ۲۷ میلیون دلار) به دست آورده است.

اخبار مرتبط: احتمال ریزش سولانا به زیر ۱۰۰ دلار

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید