صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : توییتر(X) همچنان برای کلاهبرداران رمزارز پر رونق است

توییتر(X) همچنان برای کلاهبرداران رمزارز پر رونق است

پس از گذشت ۱۰ ماه از حضور ایلان‌ماسک در X(توییترسابق) کلاهبرداری‌های رمزارزی همچنان در این پلتفرم ادامه دارد. یکی از جدیدترین کلاهبرداری‌های اخیر در این شبکه اجتماعی به شکل اهدای توکن جعلی “GBTC” بود. کلاهبرداران با حساب کاربری جعلی«X» انجمن اعتباری Grayscale Bitcoin Trust(بزرگترین صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین جهان) با کاربران«X» ارتباط گرفتند و از نماد GBTC برای انتشار ۲۵ میلیون دلار توکن جعلی استفاده کردند. کلاهبرداران با انتشار یک پست در «X» مخاطبان را به بازدید از یک صفحه وب شبیه به سایت Grayscale برای دریافت توکن دعوت کردند.

این پست توسط حسابی با نام کاربری Grayscale_FND منتشر شد، حسابی که نام و پروفایل مشابه به شرکت واقعی دارد، اما کاملاً بی‌ربط به صندوق سرمایه‌گذاری بیت‌کوین واقعی است. این پست بعدها شناسایی و حذف شد، اما پیش از آن ، ۱۵۰۰ لایک گرفته بود. پاسخ‌ها به این پست غیرفعال شده بودند، روش متداولی که توسط کلاهبرداران رسانه‌های اجتماعی استفاده می‌شود تا از هشدار دادن به قربانیان طرح جلوگیری شود.

اخبار مرتبط: حساب X ویتالیک بوترین هک شد و بیش از 691 هزار دلار به سرقت رفت

لازم به ذکر است این حساب جعلی دارای تیک آبی می‌باشد، نشانی که وضعیت ویژه حساب در«X» را نشان می‌دهد. قبل از حضور ایلان ماسک، تیک آبی‌ مختص افراد اینفلوئنسر، مشهور و سازمان‌ها بودند و به عنوان روشی برای تأیید حساب‌های واقعی از جعلی‌ استفاده می‌شد. اما از زمانی که این میلیاردر، کنترل توییتر را به دست گرفت، هر کس با پرداخت 8 دلار در ماه قادر به دریافت تیک آبی شده و این امکان را برای کلاهبردارانی که به دنبال تقلید کامل از گروه‌های واقعی هستند، فراهم کرده است. وقتی ماسک توییتر را خرید، قول داد “روبات‌های اسپم را نابود کند” این ربات ها به طور گسترده در فضای رمزارزها وجود دارند.

روش‌هایی برای تشخیص تفاوت بین حساب کاربری اصلی و جعلی وجود دارد: حساب واقعی شرکت، با نام کاربری @Grayscale، دارای نشان تأیید طلایی است که برای کسب‌وکارهای رسمی اختصاص داده شده و هزینه آن نسبت به نشان ویژه بالاتر است.
پست‌های حساب کاربری جعلی نشان می‌هد که یک لیست طولانی از بازنشرها از حساب رسمی Grayscale وجود دارد. پست بازنشر شده در قسمت feed حساب کاربری نشان داده می‌شود

به دلیل پیروزی قاطعانه شرکت Grayscale در دادگاه، در برابر کمیسیون اوراق بهادار و بورس(SEC) درماه گذشته، انتشار شایعات مربوط به تقلب‌ها درباره Grayscale قابل درک است. از زمان این پیروزی، تخفیف سهام GBTC نسبت به ارزش بیت‌کوین مبنای صندوق، از 25٪ به 17٪ کاهش یافته است.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید