صفحه اصلی > اخبار : Grayscale به دنبال تایید سریع ETF از سازمان بورس ایالت متحده است

Grayscale به دنبال تایید سریع ETF از سازمان بورس ایالت متحده است

Grayscale

تیم حقوقی Grayscale مدیر دارایی Crypto نامه‌ای به کمیسیون بورس اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) ارسال کرده و از آژانس خواسته است تا با پیشنهاد صندوق معامله بیت‌کوین در بورس(Spot Bitcoin BTF) موافقت کند و در اسرع وقت با همکاران خود ملاقات کند.

شرکت‌های حقوقی Davis Polk و Munger Tolles & Olson که نماینده Grayscale هستند، یک هفته پس از اینکه دادگاه استیناف برای اعتراضات به رد پیشنهاد ETF Bitcoin حکم داد، نامه ای به SEC آمریکا فرستادند که آژانس فدرال به اشتباه پیشنهاد ETF بیت کوین را رد کرده است. 

دادگاه حکم داد SEC به درستی توضیح نداده است که چرا پیشنهاد صندوق معامله بیتکوین در بورس(Spot Bitcoin ETF) رد شده است و در نهایت به نفع Grayscale رای داد و از SEC خواست تا درخواست مدیر دارایی های رمزنگاری شده را بررسی کند. با این حال، SEC می‌تواند به تصمیم دادگاه اعتراض کند.

اخبار مرتبط: انتقاد مدیر فناوری ریپل از کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا

وکیل Grayscale ناسازگاری در رویکرد SEC را مطرح می‌کند

در نامه‌ای که وکیل Grayscale با نام جوزف هال (Joseph Hall) به نماینده گری‌اسکیل، دیویس پولک (Davis Polk) ارسال کرد به عدم سازگاری‌های رویکرد SEC در مورد ETF Bitcoin اشاره نمود. در این نامه ذکر شده است که:

ما معتقدیم که کمیسیون باید به این نتیجه برسد که هیچ دلیلی برای بی‌اعتمادی به محصولات قابل معامله در بورس(exchange-traded products ) با نام اختصاری(ETPs) که در قراردادهای آتی بیت کوین سرمایه گذاری می کنند وجود ندارد.

Grayscale بیان کرده است که ETF پیشنهادی بیتکوین باید سبز شود زیرا نظارت بازار بر بورس کالای شیکاگو(CME) به همان ترتیبی عمل می‌کند که آژانس فدرال برای ETF آتی بیت‎‌کوین تایید کرده بود. جوزف هال با درخواست از SEC برای حرکت رو به جلو خاطرنشان کرد که اگر تفاوتی بین صندوق معامله مشتقات بیتکوین (ETPs) با صندوق معامله آتی مشتقات بیت کوین وجود داشت تاکنون مشخص شده بود و هرگونه تاخیر در تایید ETF به سرمایه‌گذاران آسیب می‌رساند. وی در پایان به این نکته اشاره کرد که:

نزدیک به یک میلیون سرمایه‌گذارحقیقی، شایسته قضاوت عادلانه و سریع درباره این موضوع هستند.

اخبار مرتبط: مدیر فناوری اطلاعات صندوق ارز دیجیتال: قیمت بیت‌کوین حتی بدون تاییدETF ایالات متحده ممکن است به 100 هزار دلار برسد!!

هال در این نامه اشاره می‌کند که با این ساختار امریکایی‌ها مجبورند با محصولاتی که از از ETFهای بیتکوین پیچیده‌تر هستند تعامل داشته باشند و به هجوم قابل توجه دارایی‌ها به ETF های آتی بیت‌کوین اشاره کرد که پس از حکم دادگاه در هفته گذشته اتفاق افتاد.

فلیکس شیپکویچ(Felix Shipkevich)، موسس و مدیر شرکت حقوقی Shipkevich PLLC مستقر در نیویورک، در مصاحبه‌ای با CryptoNews، گفت که بعید است که SEC نسبت به تصمیم دادگاه تجدید نظر کند و احتمالاً به زودی ETF بیت کوین به تصویب خواهد رسید.

اخبار مرتبط: معاون حقوقی رییس‌جمهور: لایحه‌ رمز ارزها به مجلس ارائه می‌شود

 

منبع: cryptonews.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید