صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : شرکت Grayscale درخواست ETF بیت‌کوین خود را پس از کناره‌گیری Barry Silbert مجددا ارسال کرد

شرکت Grayscale درخواست ETF بیت‌کوین خود را پس از کناره‌گیری Barry Silbert مجددا ارسال کرد

gbtc

زمانی که Barry Silbert، مدیر عامل شرکت اصلی Digital Currency Group (DCG)، از سمت خود در هیئت مدیره Grayscale استعفا داد، یک پرونده S-3 اصلاح شده به SEC ارسال شد.

مهم‌ترین عنصر پرونده S-3 اصلاح شده این بود که Grayscale موافقت کرد از مدل ایجاد پول نقد استفاده کند، یعنی هر سهام جدیدی در ETF بیت‌کوین Spot تنها از طریق معاملات نقدی ایجاد یا بازخرید می‌شوند. این در مقابل مدل in-kind است که به شرکت‌کنندگان بازار صندوق اجازه می‌دهد تا به‌طور مستقیم دارایی را در صندوق مدیریت کنند.

برخی از تحلیلگران بر این باورند که جدایی Silbert می‌تواند شانس تصویب درخواست Grayscale برای تبدیل Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) به ETF بیت‌کوین Spot را افزایش دهد. SEC یک مدل ایجاد پول نقد را برای ETF بیت‌کوین Spot الزامی کرده است تا بتواند بیت‌کوین‌های منتقل شده از صرافی‌ها را بهتر ردیابی کند و هرگونه ریسک احتمالی مرتبط با مبارزه با پولشویی یا الزامات مطابقت با قوانین مشتری را کاهش دهد.

با این حال، برخی از تحلیلگران مدل ایجاد پول نقد را مورد انتقاد قرار داده‌اند و استدلال می‌کنند که این امر می‌تواند خطر بیشتری را برای سرمایه‌گذارانی ایجاد کند که به دنبال کسب سود از بیت‌کوین از طریق ETF Spot هستند.

منبع : cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید