صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پیش‌بینی Goldman Sachs: فدرال رزرو اولین کاهش نرخ بهره را در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۴ انجام می‌دهد

پیش‌بینی Goldman Sachs: فدرال رزرو اولین کاهش نرخ بهره را در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۴ انجام می‌دهد

The Federal Reser

 غول بانکداری سرمایه‌گذاری Goldman Sachs پیش‌بینی می‌کند اولین کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۴ اتفاق بیافتد.

این تغییر در حالی صورت می‌گیرد که بیت‌کوین (BTC) و بازار ارزهای رمزنگاری شده در هفته‌های اخیر به دلیل یک ترکیب خوش بینانه از انتظارات راه اندازی ETF اسپات در ایالات متحده، هاوینگ پیش‌رو بیت‌کوین و کاهش نرخ بهره خزانه‌داری ایلت متحده رشد خوبی را تجربه کرده است. نرخ بهره مرجع فدرال رزرو در حال حاضر در محدوده ۵.۲۵٪  تا۵.۵٪ است، در حالی که معامله‌گران  قراردادهای آتی فدرال رزرو انتظار دارند تا پایان سال آینده به محدوده ای از۴٪ کاهش یابد.

وقتی نرخ بهره کاهش می‌یابد، در اقتصاد و بازارهای مالی، از جمله ارزهای رمزنگاری شده ریسک‌پذیری افزایش می‌یابد. فدرال رزرو در مارس ۲۰۲۲ چرخه انقباضی خود را برای مهار تورم آغاز کرد و نرخ ها را از ۰ تا ۰.۲۵ درصد افزایش داد و آخرین افزایش در ماه ژوئیه انجام شد. که فشار بر دارایی‌های رمزنگاری را به همراه داشت.

منبع : www.coindesk.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید