صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : شرکت Glassnode پلتفرم مالیاتی بیت‌کوین خود را به Blockpit فروخت

شرکت Glassnode پلتفرم مالیاتی بیت‌کوین خود را به Blockpit فروخت

Glassnode

شرکت داده‌های ارزدیجیتال Glassnode اعلام کرد قصد دارد پروژه های مرتبط با مالیات ارز دیجیتال را رها کند و بر روی راه حل‌های جدیدی تمرکز کند که سرمایه‌گذاران نهادی و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) را هدف قرار می‌دهند. شرکت Glassnode پلتفرم مالیاتی ارز دیجیتال Accointing در اکتبر ۲۰۲۲ خریداری کرد و یک سال بعد آن را به منظور تمرکز بر DeFi و خدمات نهادیبه فروش رساند. یکی از نمایندگان Glassnode اعلام کرد :

با فروش Accointing به Blockpit از فضای مالیات کریپتو خارج خواهد شد و تمرکز خود را بر ارائه راه‎حل‌های جدید هوش دارایی دیجیتال عمیق‌تر خواهد کرد.

با پلتفرم رقیب آلمانی Cryptotax ادغام شده بود و با خرید Accointing گام دیگری برای ایجاد یک پلتفرم مالیات کریپتو یکپارچه و متحد برای اروپا برداشته است. فلوریان ویمر(Florian Wimmer)، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل Blockpit به Cointelegraph گفت:

با توجه به ماهیت بسیار مشابه پلتفرم Blockpit و Accointing، این خرید واقعاً یک فرصت عالی برای ما بود.

Wimmer گفت که کاربران Accointing می‌توانند به‌راحتی پروفایل‌ها و داده‌های خود را به یک حساب Blockpit جدید منتقل کنندو قول داد این کار تنها چند دقیقه طول بکشد. وی افزودی:
از سال ۲۰۲۶ تمامی ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های رمزنگاری از جمله متولیان صرافی‌ها مجبور خواهند شد اطلاعات مشتری خود را به همراه داده‌های تراکنش به مقامات مالیاتی گزارش دهند. این قانون جدید به مقامات مالیاتی اجازه می دهد تا فعالیت های مالیاتی کاربران ارزهای رمزنگاری را بهتر ردیابی و با فرار مالیاتی مقابله کنند.

این قانون که در اکتبر ۲۰۲۳ به طور رسمی تصویب شد به احتمال زیاد تأثیر قابل توجهی بر بازار ارزهای رمزنگاری شده در اروپا خواهد داشت، زیرا ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری مجبور خواهند بود داده های بیشتری در مورد کاربران خود جمع آوری و گزارش کنند. همچنین این قانون می‌تواند منجر به افزایش مالیات بر درآمد حاصل از ارزهای رمزنگاری شده در اروپا شود.

اخبار مرتبط:کارشناسی حقوقی هاروارد: عدم پرداخت مالیات، متاورس را به «بهشت بی‌مالیات» تبدیل می‌کند!!

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

حجم کارمزد اولین بلاک شبکه بیت‌کوین پس از هاوینگ به ۲.۴ میلیون دلار رسید

استخر ماینینگ ViaBTC بلاک ۸۴۰,۰۰۰امین بیت‌کوین را استخراج کرد که نشان‌دهنده‌ی کاهش…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ظهور PUPS، میم‌کوین جدیدی بر پایه بیت‌کوین

با فرارسیدن رویداد هاوینگ بیت‌کوین، شاهد تأثیر آن بر آلت‌کوین‌ها نیز هستیم.…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پشتیبانی تلگرام از NFT با استفاده از TON

پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، در کنفرانس Token2049 از برنامه‌های این پیام‌رسان غیرمتمرکز…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید