صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : G20 با قوانین بین المللی ارزهای دیجیتال رو به جلو حرکت می‌کند

G20 با قوانین بین المللی ارزهای دیجیتال رو به جلو حرکت می‌کند

قوانین بین المللی G20

از آن جایی که سالیانه اطلاعات تراکنش‌های رمز ارزی بین ادارات در حوزه‌های قضایی به صورت خودکار تبادل می‌شود قوانین آینده در چند کشور جهان بر کاربران تاثیرگذار خواهد بود. رهبران 20 اقتصاد بزرگ جهان (که در مجموع به عنوان G20 شناخته می‌شوند) برای اجرای سریع قوانین مشترک برای دارایی‌های دیجیتال تلاش می‌کنند. بر اساس گزارش‌های محلی در دهلی نو (جایی که اعضای گروه در یک نشست دو روزه شرکت می کنند) این چارچوب تبادل اطلاعات بین کشورها را از سال 2027 تسهیل می کند.

ما برای اجرای سریع چارچوب گزارش دارایی‌های رمز ارز (CARF) و اصلاحات در CRS (استاندارد گزارش مشترک) فراخوان می‌دهیم و از مجمع جهانی شفافیت و تبادل اطلاعات در اهداف مالیاتی می‌خواهیم برای آغاز مبادلات توسط حوزه‌های قضایی یک جدول زمانی مناسب و هماهنگ مشخص نمایند. چندین کشور از جمله آرژانتین، استرالیا، برزیل، کانادا، چین، فرانسه، آلمان، هند، اندونزی، ایتالیا، ژاپن، مکزیک، روسیه، عربستان سعودی،  آفریقای جنوبی، کره جنوبی، ترکیه، ایالات متحده اتحادیه اروپا تحت تأثیر قوانین آتی قرار خواهند گرفت. دو سوم جمعیت جهان در یکی از کشورهای گروه 20 زندگی می کنند.

اخبار مرتبط: تد کروز(Ted Cruz) یک حامی بزرگ استخراج بیت‌‌کوین است

چارچوب گزارش دارایی‌های رمزارز برای اولین بار در اکتبر 2022 توسط سازمان همکاری و توسعه اقتصادی معرفی شد. این سند به گونه‌ای طراحی شده است که به مقامات مالیاتی دید بیشتری نسبت به تراکنش‌های رمزنگاری و همچنین افراد پشت آن‌ می‌دهد.

بر اساس چارچوب پیشنهادی، کشورها به طور خودکار اطلاعات مربوط به تراکنش‌های رمزنگاری بین حوزه‌های قضایی را به صورت سالانه مبادله می‌کنند. این اطلاعات تراکنش‌های صرافی‌های غیرقانونی و ارائه‌دهندگان کیف پول را پوشش می‌دهد. تراکنش‌های رمزنگاری در حال حاضر در بسیاری از کشورها مشمول استانداردهای افشای جدید هستند. در ماه مه اتحادیه اروپا قوانین به‌روز شده را برای پیروی از CARF تصویب کرد و طی آن روندهای تبادل خودکار اطلاعات بین دولت‌های اروپایی را برای مقاصد مالیاتی تعیین کرد. طبق قوانین جدید، انتقال دارایی های دیجیتال باید با نام ذینفع، آدرس دفتر توزیع شده ذینفع و همچنین شماره حساب ذینفع همراه باشد.

اخبار مرتبط: مسئول فدرال رزرو در مورد استیبل‌کوین‌های بدون نظارت مانند USDC و USDT ابراز نگرانی کرده است

گروه همچنین توصیه‌های هیئت ثبات مالی را برای «تنظیم و نظارت بر فعالیت‌ها و بازارهای دارایی‌های دیجیتال و ترتیبات جهانی استیبل کوین» تأیید کرد. این توصیه‌ها که در ژوئیه منتشر شداستانداردهای مشابهی را برای استیبل کوین‌ها مانند بانک‌های تجاری تعیین می‌کند و از قانون‌گذاران می‌خواهد هرگونه فعالیتی را که مانع شناسایی شرکت‌کنندگان خطاکار می‌شود ممنوع کنند.

منبع :cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید