صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : فرانکلین تمپلتون صندوق ETF اتریوم را راه‌اندازی و در DTCC لیست کرد

فرانکلین تمپلتون صندوق ETF اتریوم را راه‌اندازی و در DTCC لیست کرد

شرکت مدیریت دارایی فرانکلین تمپلتون صندوق قابل معامله در بورس اتریوم خود را با نام “Franklin Ethereum TR Ethereum ETF” و کد EZET راه‌اندازی کرد. این صندوق که به دارایی پایه اتریوم متصل است، در وب‌سایت شرکت سپرده‌گذاری و تسویه حساب (DTCC) فهرست شده است. DTCC یک پلتفرم مهم برای معاملات اوراق بهادار در ایالات متحده به شمار می‌رود.

وب‌سایت DTCC این ETF را فهرست کرده است که نشان‌دهنده امکان ایجاد و بازخرید سهام آن به ارزش تقریباً ۱,۵۰۰ تریلیون دلار دارایی است. این جنبه‌ای حیاتی برای صندوق‌های قابل معامله در بورس است، زیرا به تعدیل عرضه سهام ETF در پاسخ به تقاضا کمک می‌کند و به حفظ قیمت بازار ETF نزدیک به ارزش خالص دارایی‌های آن یاری می‌رساند.

با این حال، فهرست شدن ETF اتریوم فرانکلین تمپلتون در وب‌سایت DTCC لزوماً به معنای تأیید درخواست ثبت S-1 ارائه شده به کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) برای یک ETF مبتنی بر اتریوم فیزیکی نیست.

وب‌سایت DTCC اغلب اوراق بهادار واجد شرایط برای معامله و تسویه در سیستم‌های خود را فهرست می‌کند که می‌تواند شامل صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) باشد که فرآیندهای ثبت یا انطباق خاصی را تکمیل کرده‌اند. با این حال، وضعیت تأیید درخواست ثبت یک ETF توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) بر اساس معیارها و ملاحظات نظارتی مختلف تعیین می‌شود.

شرکت مدیریت دارایی با ۱.۵ تریلیون دلار دارایی تحت مدیریت، در تاریخ ۱۲ فوریه برای درخواست یک ETF مبتنی بر اتریوم فیزیکی (ETH) با نام «Franklin Ethereum ETF» در صورت تأیید شدن در بورس اختیار معاملات شیکاگو (Cboe BZX Exchange)، اسناد مربوطه (S-1) را به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه کرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) در تاریخ ۲۳ آوریل تصمیم‌گیری در مورد درخواست ETF اتریوم فیزیکی ارائه شده توسط شرکت فرانکلین تمپلتون را به تعویق انداخت. این کمیسیون اعلام کرد که مهلت بررسی تغییر قوانین پیشنهادی برای فهرست و معامله سهام Franklin Ethereum Trust در بورس اختیار معاملات شیکاگو (Cboe BZX Exchange) را تمدید کرده است. با این تمدید، کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا اکنون تا ۱۱ ژوئن (۲۱ خرداد) فرصت دارد که به معنای اختصاص ۴۵ روز دیگر برای بررسی است.

با فهرست شدن ETF اتریوم فیزیکی فرانکلین تمپلتون در وب‌سایت شرکت سپرده‌گذاری و تسویه حساب (DTCC)، این شرکت در کنار غول‌های دیگر این صنعت مانند بلک‌راک، گری‌اسکیل، ونک و آرک اینوست قرار می‌گیرد که همگی با ورود به رقابت برای راه‌اندازی ETF اتریوم، ۱.۵ تریلیون دلار دیگر به حجم دارایی‌های بالقوه در این حوزه اضافه کرده‌اند. با این حال، چشم‌انداز صندوق‌های مبتنی بر اتریوم با صندوق‌های مبتنی بر بیت‌کوین متفاوت است.

اریک بالچوناس، تحلیلگر صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) بلومبرگ، در ماه مارس احتمال تأیید یک ETF مبتنی بر اتریوم فیزیکی توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در ماه مه را حدود ۳۵ درصد تخمین زده بود. او دلیل این برآورد پایین را رویکرد کمتر مشتاقانه‌ی این کمیسیون در مقایسه با فرآیند تأیید ETF بیت‌کوین عنوان کرد. بالچوناس همچنین اشاره کرد که موضع رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، گری گنسلر، در مورد اتریوم می‌تواند بر روند تصمیم‌گیری تأثیر بگذارد، زیرا گنسلر از شفاف‌سازی در مورد اینکه آیا اتریوم یک اوراق بهادار است، خودداری کرده است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید