صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : فارکستر در دور جدید تامین مالی 150 میلیون دلار جذب کرد

فارکستر در دور جدید تامین مالی 150 میلیون دلار جذب کرد

فارکستر، یک پلتفرم شبکه اجتماعی مبتنی بر بلاکچین که با الهام از اتریوم و لایه دوم آپتیمیزم ساخته شده، موفق به جذب ۱۵۰ میلیون دلار سرمایه در دور تامین مالی سری A به رهبری شرکت Paradigm شد. این سرمایه‌گذاری ارزش فارکستر را به ۱ میلیارد دلار رساند.

پس از تایید این خبر، دیجن (DEGEN)، توکن غیررسمی این شبکه که توسط جامعه فارکستر ایجاد شده، با رشدی ۱۷ درصدی روبرو شد. در این دور، شرکت‌های سرمایه‌گذاری شناخته‌شده‌ای مانند Andreessen Horowitz، Haun، USV، Variant و Standard Crypto نیز مشارکت داشتند.

دن رومرو، بنیانگذار فارکستر و مدیر سابق کوین‌بیس، در ۲۱ می اعلام کرد که این سرمایه به توسعه بلندمدت فارکستر کمک خواهد کرد.

رومرو پیش‌تر در ماه مارس، از طریق وارپ‌کست به این دور تامین مالی اشاره کرده بود، اما جزئیات بیشتری ارائه نداده بود. بلومبرگ نیز در همان ماه گزارش داد که این سرمایه‌گذاری، ارزش شرکت Merkle Manufactory، سازنده شبکه اجتماعی فارکستر، را به ۱ میلیارد دلار افزایش خواهد داد.

جسی والدن، یکی از شرکای اصلی صندوق Variant، در ۲۱ می اعلام کرد که فارکستر یک پروتکل جدید اما با رشدی سریع است. رومرو نیز ابراز امیدواری کرد که این سرمایه‌گذاری، کاربران بیشتری را به این پروتکل جذب کند.

رومرو اشاره کرد که از اکتبر گذشته، فارکستر به ۳۵۰،۰۰۰  ثبت‌نام با پرداخت (برای ورود به این پلتفرم ۵ دلار هزینه نیاز است) و رشدی ۵۰ برابری در فعالیت شبکه دست یافته است. او همچنین گفت که این پلتفرم بر افزایش کاربران فعال روزانه و افزودن قابلیت‌های جدید برای توسعه‌دهندگان مانند کانال‌ها و پیام‌رسان مستقیم تمرکز خواهد کرد.

توکن دیجن (DEGEN) که توسط جامعه فارکستر ساخته شده، با انتشار این خبر ۱۷ درصد افزایش یافت و در حال حاضر طبق CoinMarketCap با قیمت ۰.۰۲۳ دلار معامله می‌شود. این توکن غیررسمی در ابتدا به‌عنوان یک میم‌کوین در جامعه فارکستر راه‌اندازی شد و از طریق ایردراپ به کاربرانی که محتوای خوب تولید یا با پست‌ها تعامل می‌کردند، توزیع می‌شد.

با این حال، دیجن اکنون روندی مستقل پیدا کرده است. جک تروچنسکی، یکی از اعضای فعال کانال دیجن در فارکستر، شبکه بلاکچین لایه سومی به نام دیجن چِین راه‌اندازی کرده که از دیجن به‌عنوان توکن کارمزد تراکنش در شبکه بیس استفاده می‌کند. تب میم‌کوین‌ها در این شبکه، توجه بسیاری از سرمایه‌گذاران را جلب کرده و دیجن چِین هم‌اکنون جامعه کاربری قابل توجهی دارد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید