صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : افشاگری بزرگ؛ کلاهبرداری بنیان‌گذاران اتریوم از رسوایی FTX بزرگ‌تر است

افشاگری بزرگ؛ کلاهبرداری بنیان‌گذاران اتریوم از رسوایی FTX بزرگ‌تر است

ethereum

یکی از منابع داخلی اتریوم اتهاماتی را علیه بنیان‌گذاران آن مطرح کرده و ادعا می‌کند که فعالیت‌های کلاهبرداری در اتریوم بسیار بیشتر از مواردی است که در پرونده بدنام FTX فاش شد. وکیل و مشاور سابق اتریوم،استیون نرایوف (Steven Nerayoff) در روز پنجشنبه پستی را در Xمنتشر کرد، مبنی بر اینکه اتریوم ممکن است از بنیانگذار FTX  که اخیرا به اتهام ۷ مورد کلاهبرداری به ۱۱۵ سال حبس مجازات شدند، کلاهبرداری‌های بزرگ‌تری FTX انجام داده باشند. وی فاش کرد که جوزف لوبین (Joseph Lubin) و ویتالیک بوترین (Vitalik Buterin)  بنیان‌گذاران اتریوم، با مقامات فاسد دولتی ایالات متحده و برخی از بالاترین آژانس‌های فدرال همکاری می‌کنند.

این مشاور سابق در ادامه به چهره‌های دولتی برجسته‌ای اشاره کرد، از جمله گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس فعلی کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) و جِی کلایتون (Jay Clayton)، رئیس سابق SEC که اتریوم ممکن است با آن‌ها معاملات پنهانی داشته باشد.

نرایوف گفت:

جوزف لوبین و ویتالیک بوترین در کنار مقامات فاسد در بالاترین سطوح آژانس‌های فدرال مانند کلایتون، گنسلر و بسیاری دیگر فعالیت می‌کند.

این اولین باری نیست که نرایوف بنیانگذاران ETH را متهم به کلاهبرداری می‌کند و هنوز هیچ مدارک مشخصی برای اثبات ادعای خود ارائه نکرده است. اما ادعاهای وی نشان می‌دهد که فساد اتریوم عمیق و گسترده است و به این پلتفرم اجازه می‌دهد تا مزیت ناعادلانه‌ای در فضای کریپتو داشته باشد. این ادعاها که هنوز تأیید نشده‌اند، نگرانی‌ها و سؤالات زیادی را در میان اعضای جامعه کریپتو ایجاد کرده است.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید