صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : السالوادور با استفاده از انرژی آتشفشان، ۴۷۴ بیت‌کوین استخراج کرد

السالوادور با استفاده از انرژی آتشفشان، ۴۷۴ بیت‌کوین استخراج کرد

بر اساس داده‌های رسمی که روز سه‌شنبه منتشر شد، السالوادور از سال ۲۰۲۱ تاکنون به لطف نیروگاه زمین‌گرمایی تغذیه‌شده توسط یک آتشفشان، نزدیک به ۴۷۴ بیت‌کوین استخراج کرده است. این رویداد، دارایی بیت‌کوین السالوادور را طبق قیمت‌های جاری بازار به تقریباً ۳۵۴ میلیون دلار رسانده است، همانطور که رویترز گزارش داده است. «دفتر بیت‌کوین» دولت، یک نهاد رسمی، نشان می‌دهد که این کشور اکنون ۵۷۵۰ بیت‌کوین در اختیار دارد.

این اضافات اخیر که شامل ۴۷۳.۵ بیت‌کوین به ارزش تقریبی ۲۹ میلیون دلار از سپتامبر ۲۰۲۱ می‌شود، با استفاده از بخش کوچکی از انرژی زمین‌گرمایی حاصل‌شده از آتشفشان تکاپا تولید شده است. این رویکرد به عنوان روشی دوستدار محیط زیست برای به دست آوردن ارز دیجیتال محبوب، که خارج از کنترل بانک‌های مرکزی عمل می‌کند، مورد ستایش قرار گرفته است.

دولت تحت رهبری رئیس جمهور بوکله، طرفدار پرشور بیت‌کوین که اوایل سال جاری برای دومین بار انتخاب شد، ۳۰۰ پردازنده برای استخراج بیت‌کوین از منبع انرژی آتشفشانی نصب کرده است.

از ۱.۵ مگاوات (MW) تولید شده توسط نیروگاه دولتی، ۱.۵ مگاوات به استخراج ارز دیجیتال اختصاص داده شده است. این فرآیند استخراج که به عنوان استخراج رمزنگاری شناخته می‌شود، برای نیازهای محاسباتی و خنک‌کننده مراکز پردازش داده که معادلات ریاضی پیچیده را برای ایمن‌سازی ارزهای دیجیتال مانند بیت‌کوین اجرا می‌کنند، به انرژی قابل توجهی نیاز دارد. فعالیت‌های استخراج ارز دیجیتال در سراسر جهان به دلیل مصرف زیاد انرژی و تأثیر آنها بر شبکه‌های برق و انتشار کربن با نظارت فزاینده‌ای روبرو شده‌اند.

در سال ۲۰۲۱، السالوادور با پذیرش بیت‌کوین به عنوان پول رایج قانونی در کنار دلار آمریکا که دو دهه قبل آن را پذیرفته بود، تاریخ‌ساز شد. با این حال، این اقدام به دلیل نگرانی‌هایی در مورد ماهیت نوسانی ارزهای دیجیتال، با انتقاداتی از سوی دولت نجیب بوکله، از جمله از سوی نهادهایی مانند صندوق بین‌المللی پول (IMF) مواجه شد.

دفتر بیت‌کوین السالوادور تأیید کرد که چندین شرکت استخراج ارز دیجیتال از جمله فاندری آمریکا، انت پول، ویا بی‌تی‌سی، اف۲ پول و بایننس پول در طول سه سال گذشته برای دریافت پاداش تأیید تراکنش‌های بلاکچین نشأت‌گرفته از این نیروگاه همکاری کرده‌اند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید