صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بایننس تحت نظارت 3 ساله FRA قرار می‌گیرد

بایننس تحت نظارت 3 ساله FRA قرار می‌گیرد

وزارت دادگستری آمریکا (DOJ) شرکت Forensic Risk Alliance) (FRA)) را برای نظارت بر عملیات انطباق صرافی ارز دیجیتال بایننس به مدت سه سال آینده منصوب کرد. این اقدام در پی پذیرش جرم پولشویی و سایر جرائم فدرال توسط بایننس که شامل جریمه سنگینی نیز می‌شد، صورت گرفته است و جدیدترین مورد از زنجیره‌ای از تحولات مشابه است.

FRA دائماً نظارت خواهد کرد که آیا بایننس از قوانین جاری پیروی می‌کند یا خیر. با توجه به توسعه پرونده نظارتی در حال انجام علیه ارزهای دیجیتال و بخش آن‌ها، این یک حرکت مورد انتظار بود.

وزارت دادگستری ایالات متحده، به عنوان بخشی از تلاش‌های خود برای تضعیف عملیات برون‌مرزی بایننس، نقش خود در نظارت بر این شرکت را به FRA، یک آژانس مشاوره بین‌المللی مشهور مستقر در هلند، واگذار کرده است.

این توافق بر اساس معامله وزارت دادگستری با بایننس است و به همین دلیل است که این نظارت توسط چنین ناظر مستقلی به مدت ۳ سال انجام می‌شود. نقش FRA شامل نظارت دقیق بر فعالیت‌های صرافی بایننس، مانند دسترسی پرسنل به سوابق داخلی، اماکن و غیره این صرافی خواهد بود تا آخرین اطلاعات در مورد وضعیت را به وزارت دادگستری ارائه دهد.

وزارت دادگستری پس از تحقیقات زیاد، شرکت (FRA) که یک شرکت خوشنام در وال استریت است را به جای (SC) که یک شرکت حقوقی برجسته در وال استریت است، انتخاب کرد. در نگاه اول، به نظر می‌رسید که «Sullivan & Cromwell» بهترین گزینه برای این بحث است.

انتخاب شرکت (FRA) به جای (SC) دلایل مهمی دارد:

  • تنازع منافع احتمالی: شرکت حقوقی «Sullivan & Cromwell» پیش از این به صرافی رقیب بایننس یعنی FTX که تنها چند روز قبل ورشکسته شد، کمک کرده بود. این موضوع، ضرورت مشارکت آژانس‌های اجرای قانون را زیر سوال برد و تصمیم وزارت دادگستری برای حمایت از FRA را برای حذف هرگونه جانبداری از سوی آژانس‌ها و تضادهای احتمالی منافع، تقویت کرد.

  • همکاری بایننس: زمانی که بایننس با زیر نظر قرار گرفتن توسط یک ناظر مستقل موافقت کرد، رویکردی مثبت در مقابل با تشدید بازرسی‌هایی که در صنعت ارز دیجیتال مشاهده می‌شود، در پیش گرفت. امروزه، صرافی‌هایی مانند بایننس در تعامل با سازمان‌های دولتی بسیار محتاط هستند و شفافیت یا رعایت مقررات مبارزه با پولشویی (AML) و احراز هویت مشتری (KYC) اجباری است.

  • حمایت از بخش مالی: انتخاب FRA نشان از حمایت وزارت دادگستری از طریق نقش این شرکت در دفاع از بخش مالی در برابر فعالیت‌های غیرقانونی مانند تأمین مالی تروریسم و حذف کلاهبرداری‌ها در فضای ارز دیجیتال دارد.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید