صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : واکنش جامعه دوج‌کوین به وعده پرداخت‌های جدید X

واکنش جامعه دوج‌کوین به وعده پرداخت‌های جدید X

جامعه دوج‌کوین با شور و اشتیاق به وعده جدیدی که درباره راه‌اندازی سرویس پرداخت‌های X (سابقا توییتر) در اواخر سال جاری میلادی داده شده، واکنش نشان داده‌اند. این خبر که توسط فردی با نام مستعار «DogeDesigner» از تیم‌های X و دوج‌کوین منتشر شده، کنجکاوی کاربران دنیای رمزارز را برانگیخته است.

این اولین باری نیست که وعده‌هایی در مورد راه‌اندازی پرداخت‌های رمزارزی در X مطرح می‌شود. هر بار، جامعه‌ی رمزارز، به‌ویژه کاربران علاقه‌مند به دوج‌کوین، با موجی از اشتیاق به این اخبار واکنش نشان می‌دهند. آن‌ها امیدوارند که در نهایت، رمزارز محبوب خود را به عنوان یکی از گزینه‌های پرداخت در این پلتفرم محبوب ببینند.

با این حال، ایلان ماسک، مالک X هنوز هیچ اظهارنظری در مورد پذیرش دوج‌کوین به عنوان واحد پول رسمی این شبکه نکرده است. اما این موضوع، باعث دلسردی طرفداران دوج‌کوین نشده است. چیزی که ماسک بارها به صراحت اعلام کرده، این است که نه X و نه هیچ‌کدام از شرکت‌های او قصد ندارند رمزارز اختصاصی خود را راه‌اندازی کنند. این واکنش ماسک، پاسخی به کلاهبرداری‌های متعدد با عناوین فریبنده‌ای مانند «ایکس کوین» بود که افراد سودجو برای فریب کاربران تازه‌وارد و مشتاق به این حوزه به کار می‌برند.

همچنین شایعاتی در مورد برنامه‌ریزی برای ساخت و عرضه‌ی چنین رمزارزی در آینده وجود داشت. این موضع محتاطانه‌ی ماسک احتمالا به دلیل فشارهای کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه آلت‌کوین‌ها و صرافی‌های رمزارزی است که امکان معامله‌ی آن‌ها را فراهم می‌کنند.

در همین حال، شرکت X همچنان به دریافت مجوزهایی ادامه می‌دهد که به آن‌ها امکان پردازش پرداخت‌ها در ایالت‌های مختلف آمریکا را می‌دهد. جالب این‌جاست که برخی از این مجوزها شامل پردازش پرداخت‌های انجام‌شده با رمزارزها نیز می‌شود. بنابراین، به نظر می‌رسد امیدهای طرفداران دوج‌کوین بر این باور استوار است که ایلان ماسک، در نهایت علاقه‌ی خود را به دوج‌کوین نشان داده و این میم‌کوین قدیمی را به یکی از گزینه‌های پرداخت در شبکه‌ی اجتماعی خود تبدیل کند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید