صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بحث درباره مشروعیت Ordinals بالا گرفت، دلیل افزایش قیمت توکن ORDI چیست؟

بحث درباره مشروعیت Ordinals بالا گرفت، دلیل افزایش قیمت توکن ORDI چیست؟

ORDI-

برخی از کارشناسان حوزه ارزهای دیجیتال معتقدند که پروژه Ordinals، که امکان ایجاد توکن‌های ERC-20 بر روی بلاک‌چین بیت٬کوین را فراهم می‌کند، باعث افزایش کارمزد شبکه و ازدحام آن شده است. در مقابل، برخی دیگر از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال این پروژه را مفید برای شبکه می‌دانند و می‌گویند که باعث افزایش سودآوری برای ماینرها شده است.

 توسعه‌دهنده Bitcoin Core و مدیر عامل Ocean Mining، با انتقاد از پروژه Ordinals، آن را به عنوان یک تهدید برای امنیت شبکه بیت‌کوین توصیف می‌کند و می‌گوید: سازندگان بیت کوین باید قابلیت فیلتر کردن اسپم را برای جلوگیری از تراکنش‌های Ordinals پیاده‌سازی کنند. اما سیاری از ماینرها و طرفداران Ordinals با این نظر مخالف هستند و معتقدند که این پروژه باعث افزایش کارمزد شبکه شده، اما در عین حال مزایایی مانند افزایش سودآوری برای ماینرها و افزایش تنوع در کاربردهای بیت کوین دارد.

در حالی که بحث‌ها در مورد مشروعیت پروژه Ordinals ادامه دارد، تقاضا برای توکن‌های BRC-20 که توسط این پروژه ایجاد می‌شوند، در حال افزایش است. توکن ORDI، یکی از توکن‌های BRC-20، در تاریخ ۵ دسامبر به قیمت ۶۸.۳۷ دلار رسید و سرمایه بازار آن به ۱.۳ میلیارد دلار رسید. این افزایش تقاضا، انتقادات از پروژه Ordinals را تشدید کرده است، اما بسیاری از فعالان حوزه ارزهای دیجیتال بر این باورند که این پروژه می‌تواند در آینده نقش مهمی در توسعه بیت کوین و افزایش کاربردهای آن داشته باشد.

منبع : decrypt.co

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید